TOP 5 zaujímavostí o mobilnej hre The Simpsons Tapped Out

0
1236
The Simpsons Tapped Out

Venovať sa len jedinej hre v jedinom článku, to chce dôvod. Možno je tým dôvodom fakt, že túto konkrétnu hru hrá už viac ako milión hráčov, alebo je to tým, že ide o konečne prvú hru, ktorá prináša logickou cestou naozaj celé týždne, až mesiace hrateľnosti. Trochu na škodu je fakt, že Tapped Out je hra výhradne pre mobilné telefóny (aj keď facebook stránok Simpsonovci.eu píše aj o možnosti hrať na PC) Android a iOS, no možno práve preto je tak úspešná. Stačí jediný prst a ten zvládne vytvoriť vlastný Springfield a priniesť do mesta všetky jeho postavičky. Na samom začiatku hry totiž máte len Homera Simpsona a čaká na vás množstvo úloh. Tu je TOP 5 zaujímavostí o tejto hre.

1. Originál od autorov seriálu
Hru vytvorili na motívy známeho seriálu, no stále rovnaké autori. Niektoré hlášky, ktoré vypúšťajú jednotlivé postavičky, sú originálne hlasy postáv. Ide o vernú kópiu každej jednej postavy aj so správaním a činnosťami, ktoré sú nám zo seriálu známe. Matt Groening sa podpísal ako autor pod grafiky jednotlivých hier. O distribúciu sa ďalej stará napríklad Google Play alebo 1Market. V každom prípade sa však spájate s ostatnými cez EA systém ORIGIN. Cez systém ORIGIN dokonca môžete pozvať ďalších priateľov a raz za 24 hodín sa navzájom navštíviť pre získanie extra bodov a peňazí. Nájsť si nejakých priateľov môžete aj na tento stránke o Simpsonovcoch.

2. Budovy aj postavy sú výťahom zo všetkých dielov
Každá jedna postavička alebo budova v tejto hre, pochádza zo seriálu.l Čo na tom, že za viac ako 20 sérií sa konkrétna budova objavila len v jedinej epizóde. Do hry môžete získať aj práve takéto budovy a umiestniť ich ako chcete. Springfield si tak postavíte podľa seba. Narazíte tu napríklad na budovy z Evergreen Terrace, Millhousov dom, komixákov obchod, Kwik E Mart, discoclub Disco Stuea, Očkov bar, nemocnicu, a ďaleko viac. Dokonca tu má rozsiahle možnosti aj promenáda na pobreží, ktorá sa v Simpsonovcoch objavila minimálne dva krát. Raz pri spomienkach na minulosť, druhý krát pri Bartovom žobraní, keď predstieral stratu psa.

3. Postavy robia činnosti známe zo seriálov
Každej postave môžete dať robiť nejakú činnosť na vždy vopred určený čas. Počíta sa na hodiny, alebo minúty. Vidlákovi Cletusovi môže napríklad hodinu trvať vypestovať Tomacco, hybrid medzi tabakom a rajčinou. Naopak tri mesiace trvá vypestovanie kukurice a vedzte, že to aj trvá reálne tri mesiace. Všetky ostatné činnosti mimo Cletusa sú však reálne k danej postave. Liza bude rada chodiť do školy, čítať knihy, bude vyžadovať postaviť stromy. Homer rád leňoší, bude chcieť sedieť pred TV, Marge môže protestovať, starať sa o Maggie, Očko môže špehovať cudzích ľudí, alebo sa venovať pašovaniu vzácnych zvierat. Niektoré činnosti napríklad na 12 hodín vám zabavia postavičky napríklad cez noc a na druhý deň môžete pokračovať. Každá činnosť prináša zisk v peniazoch a XP bodoch, ktoré ďalej určujú postup v leveloch.

4. Komu nestačí Springfield, je tu Krustyland
Po dosiahnutí dostatočného levelu sa vám otvorí nový svet. Krustyland. Je to menej známe a skôr neprebádané územie aj pre najväčších fanúšikov žltej rodinky. Ponúka však rozsiahly svet možností vybudovania zábavného parku. Ide o hru podobnú na pred rokmi veľký hit Roller Coaster Tycoon. Môžete budovať stánky, chodníky, atrakcie, kolotoče, maskotov, doplnky ako lampy, koše, kríky, stromy a podobne. Vytvoriť si tak môžete premyslený park prinášajúci zisk a pripojiť sa môžete samozrejme odkiaľ koľvek, pokojne aj na inom mobilnom telefóne. všetko sa ukladá v Origins online účte.

5. Je to zlatá baňa, pretože “donuts” je málo
Pre vývojárov hry a ľudí v pozadí to musí byť zlatá baňa. Aby ste mali rýchlejší postup v hre a nemuseli čakať zdĺhavo na všetku výstavbu a dokončenie činností, všetko je možné skrátiť. Pomocou šišiek s polevou sa dá všetko skrátiť. Šišiek je však málo a ak chcete celý priebeh hry urýchliť a získať niekoľko šišiek, je ich možné kúpiť priamo z hry. Platba je možná kartou. Pokiaľ však nemienite skracovať hru a investovať svojimi peniazmi do hry (rozumné), potom si aspoň vychutnajte originálny Springfield v hre, ktorá sa čoraz viac udomácňuje aj v našich mobiloch.