TOP 5 zaujímavostí o exotických Maldivských ostrovoch v Indickom oceáne

0
2340
Maldivy

Maldivy sú známe ostrovy nachádzajúce sa neďaleko Srí Lanky v Indickom oceáne. Ide o krásny kút sveta, rozprestierajúci sa na obrovskom počte ostrovov, z ktorého pochádzajú slávne fotografie s bielym pieskom a hotelovými suitmi ponúkajúcimi typicky maldivské ubytovanie priamo na vode na osamotených súkromných ostrovoch. Dnes vám ponúkame súhrn piatich maldivských naj, ktoré sme vybrali.

1. Islamská krajina, kde to v bikinách hocikde nejde
Prekvapujúca informácia pre mnohých cestovateľov prichádzajúcich do krajiny je, že nie je možné chodiť v bikinách po hociktorej pláži, prípadne aj v hotelovom rezorte. V typických bikinách si môžete užiť len pobyt v súkromných hotelových rezortoch na osamotených ostrovoch, prípadne na picnic ostrovoch, ktoré sú určené práve na takéto kúpanie

2. Maldivy sa rozprestierajú na viac ako 1192 ostrovoch.
Len 200 z nich je stálo obývaných. Mnohé z nich sú cieľom turistov túžiacich po izolácií, alebo si ich prenajali rôzne hotelové siete, kde vybudovali súkromnú pláž a areál poskytujúci vysoký komfort.

3. Maldivy sa strácajú, ponárajú sa pod more.
Za 20 alebo 30 rokov sa predpokladá, že zmizne polovica plochy už i tak malej pevniny. Maldivy nedisponujú horami, kopcami, ale len rovinami. Sú koralovými ostrovmi zoskupenými v atoloch. Na mnohých miestach tvorí problém zdvihnutie hladiny o 30 centimetrov, a napríklad 1 meter by celkovo prelial väčšinu ostrovov.

4. Maldivská vláda má špeciálny fond na nákup novej zeme.
Do fondu prispievajú aj turisti, zhromažďujú sa v ňom peniaze pre prípad, že by došlo k najhoršiemu. Z týchto peňazí sa v prípade ohrozenia krajiny kúpia pozemky na Srí Lanke, alebo v Austrálií, či v inej krajine, aby sa mohli Maldivčania, postihnutí stratou domova a vôbec krajiny v dôsledku zatopenia Maldív, presťahovať.

5. Ideálna exotická dovolenka.
Pokiaľ nemáte hlboko do vrecka, Maldivy sú práve pre vás. Jednak si užijete dovolenku, ako nikde inde, na krásnych bielych plážach, pod palmami, s neuveriteľne bohatým podmorským životom, ale aj miestne hotely prekypujú luxusom, až by sa zdalo, že to preháňajú. Pripravte sa na fakt, že medzi ostrovmi sa dovolenkári premiestňujú pomocou air taxi, malých lietadiel vzlietajúcich a pristávajúcich na vode. S Air taxi sa dostanete na všetky ostrovy. Prípadne aj rýchločlnom. Niektoré hotely majú aj vlastné.

Foto: baros.com