TOP 5 najhorších a zároveň najbežnejších jedál na raňajky

0
1101
Raňajky, pixmac.cz
Fotografia z fotobanky www.pixmac.cz

Od približne 70tych rokov sa k nám z USA dostáva reklama na to, aké výnimočné sú pre ráno cereálie a známe Cornflakes. Význam raňajok niektorí vedci potvrdzujú, iní ich dôležitosť v medializovanej forme vyvracajú. Nakoniec i tak už zopár odborníkov vyvrátilo vraj zaplatené tvrdenia, že na raňajky sú najvhodnejšie cereálne lupienky, čo si mala nakoniec zaplatiť len spoločnosť vyrábajúci tento druh sortimentu. Dnes však stále vnímame raňajky za začiatok dňa a dávame im aj svoju dôležitosť. Sú však aj jedlá, ktoré sú vyslovene zabijakmi, alebo pritom vo svetovom merítku patria k najčastejším raňajkám vôbec.

Sladené cereálie
Je rozdiel medzi cereáliami a sladenými cereáliami s cukrom, jogurtom, alebo len s cukrom, medom a rôznymi emulgátormi. V niektorých by boli raňajkujúci veľmi prekvapení, keby čítali a vedeli si preložiť všetky látky, ktoré práve jedia. S cukrom a jeho množstvom však je celkom zbytočné vôbec nejaké cereálie jesť. To už rovno môžete slaninu.

Slanina
Aha, tu je, na ďalšom mieste. Slaninu vidíme v každom druhom americkom filme, kde sa raňajkuje. Hneď to najťažšie jedlo, aké bolo vôbec možné zo surovín z chladničky pripraviť a hneď na ráno? Úžasné. K slanine sa obsahom tuku podobá aj rovno celý hamburger, alebo pečený bôčik, čo v niektorých rodinách na Slovensku je celkom prijateľná alternatíva slaniny na raňajky. Opražená slanina a vajíčka k tomu?

Smažené vajíčka aj s cibuľou
Na Slovensku by sme narazili skôr na praženice, alebo volské oká, než slaninu a cukrové cereálie. Je celkom bežné pripraviť volské oká celkom vykúpané v oleji. Pomerne ťažké na žalúdok. Nezabúdame na plynatosť a grganie, ktoré v prípade sírnatých vajíčok je celkom bežné. Pokiaľ pridávate do praženice cibuľu, cítite ju chvíľu, a potom si vaše zmysly privyknú. Následne ani nevnímate jej pach a tak môžete byť zaskočení reakciou ľudí v rannej doprave, ľudí v práci alebo škole, či reakciou celkom neznámych ľudí.

Palacinky alebo lievance so sirupom
V USA veľmi populárne, v Británií tiež a v našich končinách už známe menej, palacinky, alebo tiež lievance so sirupom, nutelou, a inými topingami. Obrovské množstvo cukrov hneď na ráno na málo výživnom, len mlsným jazykom chutnom lievanci, to nie je dobrá kombinácia.

Nič
Podľa viacerých názorov vynechávanie raňajok v rôznych smeroch ovplyvní váš deň, ako aj energiu. Nepodliehajte kampaniam, ktoré hlásajú, že ráno musíte začať len s ich sušienkami. Nie je síce na škodu raňajky riešiť aj touto formou, no je dobré siahnuť po čerstvej zelenine k pečivu s nátierkou, s maslom, ľahkým krémom, alebo po ovociu. Už pohár čistej vody na ráno aktivuje orgány a pomáha organizmu k energii. Ľudia, ktorí neraňajkujú, výrazne ovplyvňujú svoje správanie, energiu a výkonnosť počas dňa. V prípade, ak sú nastavení žiť bez raňajok, v prípade ich absolvovania a vychutnania majú hneď deň lepší. To je overené

A v USA, kde tento rebríček v prvých bodoch sedí ako prdel na šerbel, sa divia, prečo sú toľkí ľudia trpia obezitou a nevládzu celý deň…