TOP 5 vecí, ktoré prináša 1. január, deň po Silvestri

0
780
Nový začiatok

Oslavy Nového roka sú záležitosťou, ktorá sa tiahne celým svetom od Samoy a Austrálie postupne až k nám. Oslavujeme skôr ako Briti, Američania, či Havajčania. Či je to výhoda, alebo nie, záleží na uhle pohľadu. Niečo však máme na celom svete spoločné, prípadne len na Slovensku a v iných krajinách v rovnakom pásme. Čo to je?

1. Ráno môže byť ťažké

Áno, alkoholu sa dotkli aj tí, čo ho celý rok odmietajú. No 31. decembra sa odmietať nedá. Rána tak môžu byť ťažké. Pomôcť môže japonská hruška nashi. Zjedzte také tri a bude vám lepšie, keďže hruška na seba viaže alkohol viac ako čokoľvek iné.

2. Nádcha, či nachladnutie

Bola teda riadna kosa. Na prelome noci, keď odpočítavanie prinieslo rok 2017, bolo neradno chodiť na balkón v ponožkách a v tričku. Aj rýchle oblečenie, či obutie prezuviek nemuselo byť dobrým riešením. Nuž a tí, čo boli vonku a bolo im priveľmi teplo, poodhalili nejaký ten krk, brucho, či kríže. Dnes ráno sa hlásia následky, plný nos… a to je pre chlapa doslova pohroma.

3. Očakávania

Každý má nejaké očakávania. Aj ten najväčší ignorant. Rok 2017 je nové číslo v kalendári. Očakáva napríklad lepší rok, úspešnejší rok. Dáva si predsavzatia, tie vedomé, cielené, aj nevedomé. No hlavne tento rok prináša aj nové povinnosti a z nich vyplývajúce ďalšie povinnosti.

4. Zvykanie si na nový dátum

Nový rok so sebou nesie niečo, s čím mnohí bojujeme 10 mesiacov. Keď si konečne zvykneme, máme dva mesiace pokoj a kolobeh sa začne znova.

5. Od nuly

Mnohé činnosti nám začínajú od začiatku. Budovanie projektov v práci, nový rozpočet a budget v podnikoch, výrobné plány. Domovníci vyliezajú z bytov s papiermi a obiehajú byty. Odpočítavajú sa vodomery, plynomery, tlakomery. Začína sa nová lehota zmlúv, končia rôzne iné zmluvy a tak je nutné ich niečím nahradiť. Všetko, čo bolo do konca roka, teraz už nie je.