TOP 5 tipov na knihy, ktoré doma musíte mať

0
161

 

  1. Už vás nebaví vidieť všetko v šedom? Možno viac ako ktorákoľvek iná kniha na svete vám práve teraz Restart kreativity od Reného Nekudu padne vhod. Vďaka nej totiž opäť začnete vidieť svet farebný. Okrem toho, že vám pomôže zabudnúť na všetko to zlé, čo sa v poslednej dobre okolo našich životov deje, môžete vďaka nej v sebe nájsť človeka, o ktorom ste doteraz možno ani netušili. Objavte v sebe skrytý talent. Skrytého umelca. Čaká na vás 111 pútavých cvičení s 20 miliónmi rôznymi obmenami. Ale nemajte strach. Žiadna správna odpoveď neexistuje. Respektíve, každá z odpovedí je tá správna. Navyše, vďaka tejto netradičnej knižke naštartujete v sebe hravosť, zdokonalíte svoje pozorovacie schopnosti, zbavíte sa stereotypov a obohatíte svoju slovnú zásobu. Kreativita je umenie spojiť zdanlivo nespojiteľné.
  2. Kniha Zo dna ku hviezdam vám zaručene aspoň čiastočne prinesie nádej do života a to nielen v momentálnej situácii, ale všeobecne vo všetkých ťažkých chvíľach nášho života. Jej autor, Dušan Kadlec, sa v nej snaží poukázať na to, ako je možné v živote zažiariť aj navzdory všetkému tomu zlému, čo sa nám v ňom prihodí. O tom, ako si svoj život máme zamilovať aj napriek tomu, že je ťažký. O tom, ako môžeme vyletieť ku hviezdam, i keď sa nás problémy snažia stiahnuť na dno. Zdá sa vám to všetko nemožné? Prečítajte si túto zázračnú knihu, ktorá vás doslova nakopne a ukáže vám, že naozaj nie je dôvod sa ľutovať. Že existujú aj horšie situácie a osudy. Že možno síce nemáme všetko, stále však máme šancu o to zabojovať alebo byť aspoň vďační za to, čo sme v živote dosiahli a získali.
  3. Možno táto kniha nie je absolútnou novinkou na popredných regáloch kníhkupectiev, zaručene vám ale spríjemní chladný večer pod dekou. Ak sa navyše chcete aj trochu báť, Rodina v podkroví od Lisy Jewellovej je tou pravou. Možno práve pre svoju originálnu zápletku, dve časové línie rozprávania, drastický a bezvýchodiskový pohľad na domáce násilie na deťoch, neobjasnené úmrtia a rozuzlenie celého príbehu ju možno označiť za majstrovské dielo svojho žánru. V oblasti psychologického trileru je doslova výnimočné. Odporúčame všetkými desiatimi a pravdepodobne sa vám stane, že na druhý deň už nebudete mať čo čítať.
  4. Je naozaj ťažké každý rok vybrať to najlepšie z najlepšieho z knižnej produkcie. Tentokrát ponúkame tip na niečo romantickejšie. O ľahké a naozaj zaujímavé čítanie sa postará Beth O’leary so svojou Spolubývajúcou Tiffy, ktorá sa spolu s Leonom delí o jeden byt. V skutočnosti sa však títo dvaja nikdy nemusia stretnúť, keďže ona pracuje ako pomocná editorka počas dňa a on v hospici na nočné smeny. Tiffy a Leon si tak nechávajú odkazy, ktoré sú čím ďalej srdečnejšie. Ale je dobrý nápad zaľúbiť sa do svojho spolubývajúceho?
  5. Do pätice odporúčaných kníh neodmysliteľne musí patriť aj niečo pre tých najmenších. Wojciech Widlak prichádza s ideálnou knihou pre menšie deti vo veku okolo piatich rokov, no niečomu sa priučia aj ich rodičia. Pán Guľôčka je skvelá kniha, ktorá zábavnou formou učí deti o rešpekte, tolerancii a prekonávaní strachu. Na jej stranách sa stretnete s jedenástimi krátkymi príbehmi, ktoré rozprávajú o každodenných problémoch a ich riešeniach. Ponúka spoločné čítania, rozhovory a odpovede na nekonečné otázky. Krásne ilustrácie zážitok z rozprávok ešte viac podčiarknu.