10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o investičnom zlate

0
214

Spôsobom, ako dnes zabezpečiť peniaze pred stratou ich hodnoty je nákup investičného zlata – konkrétne zlatých tehál, alebo zlatých investičných mincí. Zlato je dnes odpoveďou na hádanku, ktorú dnes riešia nielen veľkí investori, ale aj bežné domácnosti. Do čoho investovať, keď už ako bezpečná investícia prestali fungovať aj tak obľúbené nehnuteľnosti.

TOP 10 informácií o investičnom zlate

  1. Investičné zlato má výhradne dve podoby: sú to investičné zlaté zliatky (nazývané aj zlaté tehly) a investičné zlaté mince (nie pamätné, ich hodnota sa stanovuje inak – premieta sa do nich umelecká či historická cena).
  2. Zlato má unikátnu vlastnosť uchovávať si svoju hodnotu aj v dobách kríz – pandemických, ekonomických, politických či vojenských. V dobe nestability dokonca posilňuje.
  3. Zlato je mobilné. S nehnuteľnosťou sa nepresťahujete, so zlatom áno.
  4. Je tiež prakticky nezničiteľné. Dokáže odolať aj požiaru a povodni.
  5. Ide o hmatateľný majetok. Nie sú to len virtuálne peniaze na účte, papierové dobropisy či akcie. Tento majetok uchopíte do dlane a má svoju váhu.
  6. Len pri nákupe investičného zlata sa vyhnete platbe DPH. Investičné zlato má vďaka tomu výraznú konkurenčnú výhodu aj v porovnaní s alternatívnymi investíciami do diamantov, obrazov, starožitností a iných drahých kovov, akými sú platina, paládium a investičné striebro.
  7. Investičné zlato so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS).
  8. Slovenskému trhu preto dominujú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pokiaľ ide o investičné zlaté mince, uznávanými sú rakúske Wiener Philharmoniker, austrálske „klokany“ a kanadské mince s javorovým listom.
  9. Pre nákup investičného zlata musíte navštíviť špecializovanú predajňu mincovne na bratislavskej Dunajskej ulici 68.
  10. Druhou možnosťou je nákup zlata online na webových stránkach v eshope www.slovenske-mince.sk. Dorazia vám ako diskrétna poistená poštová zásielka. Na rovnakej webovej stránke môžete sledovať aj aktuálnu nákupnú a výkupnú cenu zlata.

Zvážte aj vy zabezpečenie svojho majetku nákupom investičného zlata

Nemusíte hľadať rady finančných poradcov. Obráťte sa priamo na odborníkov v Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Poradia vám s nákupom investičného zlata, aj s konkrétnym výberom značiek, ktoré sú skladom.

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ informuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“