TOP 5 najznámejších postavičiek zo sveta počítačových hier

0
1507
Gordon Freeman

Pre hráčov počítačových hier budú tieto postavičky známe. Niektoré z nich dokonca budete poznať aj napriek tomu, že ste žiadnu hru nikdy odohrať nemuseli. Stačí sa venovať len filmu. Veď mnohé z nich spravili takú dieru do sveta hier, že sa prepálila až do sveta filmu. Aj keď tam neurobila vždy veľký rozruch, stále môžeme hovoriť o výnimočnom mene vo svete hernej zábavy na počítačoch a konzolách. Ako v minulosti, tak aj v súčasnosti. Všetky tieto postavičky majú totiž viac než len pár rokov a tak im patrí čestné miesto vo svete virtuálnej zábavy.

Solid Snake
Solid Snake je postava známa najmä pre milovníkov akčných hier. Je ústrednou postavou hry Metal Gear od jej počiatku od roku 1987. Známu hernú sériu teda sprevádza ako hlavná postava už od samotného začiatku.

Super Mario
Kto by nepoznal postavičku slávneho klampiara Mária, ktorý s bratom Luigim prekonáva rôzne úlohy, aby nakoniec oslobodil princeznú. Film sfilmovali už dávnejšie a priniesli mu trochu grotesknú podobu zasadenú do podzemia New Yorku, v ktorom prežívajú huby a zlý Cooper, ktorý uniesol princeznú (Samantha Mathis). Počítačová hra však bola ďaleko úspešnejšia, neustále živá a neustále vychádzajú nové a nové hry s postavičkou Mária. Ide dokonca o všetky herné platformy, ktoré existujú. Od mobilných hier, cez Nintendo, až po výkonné konzoly.

Lara Croft
Azda jediná herná žena, do ktorej sa zamilovalo niekoľko miliónov mužov. Lara Croft sa dočkala sfilmovania a zahrala si ju Angelina Jolie. K jej podobnosti s amierne postavička aj uberala. No nedávno vyšla celkom nová Lara Croft, ktorá zahodila všetku doterajšiu podobnosť a ide si svojou cestou. Mimochodom veľmi úspešnej hry. Prevažne konzolová hitovka si stále drží svoju popularitu, za čo vďačí nepochybne svojmu spracovaniu dobrodružno-akčnej adventúry s nutnosťou premýšľať a nie len bezhlavo prechádzať neustále vpred.

Princ Persia
Princ Perzský sa dočkal ako jedna z viacerých hier aj filmovej podoby. Najskôr však ako veľmi úspešná hra bodoval na starých televíznych konzolách, následne aj na cartridge bitových konzolých, neskôr na súčasných konzolách, na počítačoch a o úpadku jeho popularity sa stále nedá hovoriť. Princ Perzský s jeho ohybnosťou a pružnosťou pohybu po stenách, po strechách a po všetkých stožiaroch, priniesol nervy vyrezávajúcu zábavu našim tatkom aj nám samotným.

Gordon Freeman
Mr. Freeman?! Mr. Freeman!? Hra Half life a jej pokračovania v sérii Episodes ponúkali neoakovateľný herný zážitok. Hra od Valve priniesla neobyčajnú hrateľnosť, ktorú následne kopírovali mnohé iné hry. Priniesla originálne zbrane, svet, aj zaujímavý príbeh, ktorého ste boli súčasťou. Gordon, hoci ste ho nikdy v hre nevideli, keďže ste boli jeho pstavou, je právom v tejto 5 najznámejších herných postavičiek.