TOP 5 hlúpostí v slovenskom seriáli Búrlivé víno

0
929
Búrlivé víno z burlivevino.markiza.sk

Búrlivé víno je jeden z najúspešnejších seriálov televíznej obrazovky tohto roka a možno aj jeden z tých najlepších slovenských seriálov, čo sa týka sledovanosti. Seriál k sebe pôvodne prilákal ľudí, ktorým je hrozno a víno blízke. Nakoniec však po vinárskej stránke príliš odborný nebol a občas si vyslúžil od vinárov a someliérov aj kritiku. Seriál má však aj iné chyby a o nich dnes bude reč.

1. postavy menia svoje správanie
Kedysi existoval chlípny a nechutný doktor Buranovský, ktorý obťažoval postavu sestričky Doroty. Dnes je z neho milujúci penzista s humorom jemu vlastným, ktorý je všade nápomocný. Ľudia však vyčítajú podobné zmeny aj pri iných postavách.

2. scény nepokračujú pre strih
Neustále a dookola sa divák stretáva s tým, že má dialóg niečo vysvetliť, alebo len nejaká postava niečo povedať. V tej chvíli nastane strih a dej sa prehodí na iné postavy na inom mieste. Po chvíľke sa strih vráti k pôvodným postavám, ale dej už je o tom, že celé vysvetlenie už prebehlo. Toto je pri seriáloch bežné, lenže možno raz, či dva krát za 2 diely. Nie 5x v jedinom diely a permanentne stále to isté aj neskôr.

3. riešenie vecí postupom, aký sa hodí pre scenár
Opakovane pozorní diváci seriálu vyčítajú miestami až nelogické a hlúpe postupy, najmä prevažujúce v prvej sérií. Tam si dovoľoval agresívny Robo naozaj nereálnym spôsobom. Rodina Dolinských keď by hrozil súd a majú v rukách množstvo dôkazov a argumentov svedčiacich proti Robovi, mlčí. Prípadne reakcie ľudí sú zvláštne. Napríklad ak starý Baxa slizko oslovuje a neskôr ohmatáva Dorotku a hneď za nimi sú jej rodičia, ktorým to akosi nevadí.

4. reklama
Nechutná prepašovaná reklama je na každom kroku. Už aj v seriáli sa pije výhradne Popradská káva, šálky s popradským čajom sa otáčajú logom vždy výhradne do kamery, dokonca názov produktu občas zaznie, nie aby si vypýtali jednoducho “čaj”. Nechutnejšia reklama však zaznela na adresu poisťovne Alianz. Epic fail dokonca pokračoval hneď niekoľkými vetami o tom, aká je to výborná poisťovňa a nikam netreba chodiť, lebo sa dá všetko zariadiť aj cez telefón.

5. magor a zlo jednoducho nesmie chýbať
Magor nesmie chýbať. Obdobie bez magora má vyššiu úroveň a menšie nervy a to nemôžu tvorcovia dovoliť. Potrebujú v divákoch dvihnúť žlč. Kým v prvej sérií magorizmus zastupoval agresívny Robo, čiastočne chlípny BUranovský a zlo zastupoval Tóth, v druhej zlo nahradil André Simonette a Baxa s Ritou, zatiaľ čo s magormi sa stretávame naďalej. Najskôr to bol brutálny fail v podobe Salome, ktorá bola nereálna komediálna postava, pri ktorej sa tvorcovia trápnosťou aj miestami sprostosťou poriadne zmýlili a neskôr je to Gusto, ktorý nezmyselne stále kričí a má neraz naozaj zvláštne reakcie. Dobre, zatiaľ sa to všetko ešte dá, no piatou hlúposťou seriálu sú nepochybne posledné dve postavy, ktoré menia vážnosť seriálu na trápnu komédiu. Salome to prepískla na plnej čiare. Jej postava a to so všetkým, čo do seriálu priniesla.