TOP 5 najhorších a najdebilnejších populárnych skladieb prvej polovice 2013

0
665
Bieber a Will I. Am.

Mali ste chuť v posledných mesiacoch rozbiť rádio, alebo televízor, keď ste videli hudobný počin niektorej známej hviezdy z hudobného sveta? Zozbierali sme informácie od pár priateľov a vyhodnotili rebríček toho, pri čom sa im nožíky otvárajú, zuby od škrípania vypadávajú a sekery lietajú samé do ruky, aby sa zbavili raz a navždy plodcu toho šialenstva. Na hudbu máme každý svoj názor, no ak je hudba raz šialená a zhodne sa pritom zdravá väčšina, chyba nakoniec niekde predsa len bude a nebude to na strane tých uší, ktorým to vadí. Po dnešnom prezretí takmer 200 videí hudobného odpadu sa vlastne ani nedá písať mierne a slušne, preto odpusťte príliš úprimné názory.

Sak Noel – Loca People
To, čo predviedol Sak Noeal tu, ohúrilo len nadšencov pre rádio Europa 2 a nadšencov tohto druhu hudby. To, že ide o strašne debilný text, tvrdé vulgarizmy aj počas dňa, strašne nechutné tóny, bolo ešte nič oproti videoklipu, ktorý robil zrejme nejaký „umelec“ a mal pritom veľkú slobodu. Otázne je, prečo už spomenuté slovenské rádio svojho času túto skladbu tak veľmi milovalo?

Asaf Avidan – One day
Mladý Izraelčan Asaf Avidan by nemal u nás taký úspech, ak by nevytvoril debilnú skladbu s prehnane nechutným pokusom o vyspievanie výšok, čo sa mu možno zámerne v skladbe ani nedarilo. Možno práve ten hnus, ktorý s nevydareným spevom predviedol, ľudí tak zaujal. Samotný videoklip je hnusný, homosexuálny, chaotický a bez nejakej logickej myšlienky. Hudba často “cez vysielačku” a falošne spieva stále to isté dookola. Ide pritom o jednu z mála pesničiek, kde sú množstvá cover verzií oveľa lepšie, než originál. Je pravdou, že tu so mnou nebudú niektorí jeho fanúšikovia súhlasiť, no treba sa spýtať uvedomelej nediskotékovej časti obyvateľstva, koľko rádií padlo za obeť pri zlosti z tejto pesničky.

Tacabro – Tacata
Dnes si pripravíme debilný koláč. Potrebujeme totálne diskotékovú hudbu s jednoduchou melódiou, jeden debilný text zložený zo štyroch slov a jeden vytrvalý natriasavý ženský zadok. Príprava: Všetky suroviny zmiešame dohromady, do videoklipu pridáme 50% záberov vytrvalej ženskej zadnice s reťazou, to všetko zalejeme šialenou zálievkou z farebných guličiek, vektorovej grafiky a rôznych “star” efektov. Hit je na svete.

PSY – Gentleman
Hudba, ktorá by v našich končinách nemohla mať žiaden úspech bez vybudovania si mena… znie to divne… priznávam… cez Gagnam Style. Lenže čokoľvek čo PSY teraz vytvorí, je odsúdené na úspech. Prinajmenšom aspoň na pár týždňov a potom sa potom zľahne zem. Gentleman má nechutnú hudbu, škaredé nesympatické tváričky a text, ktorému vôbec nerozumieť. Ale čo tam po našom názore? Gentleman to nijako nepoškodí, veď má viac ako pol miliardy pozretí.

Will I. am a Justin Bieber – Power
Will I. am. a Justin Bieber sa spojili, aby spoločne vytvorili hnusne futuristický song Power. Namyslený mladý blbeček má tak do zbierky ďalšiu spoluprácu so zvučným menom. Prepáčte, ak milujete Justina Biebra, ale u nás jeho chlapčenská stále rovnaká tvárička nemá šancu. A názor nemeníme ani po nedávnom neplánovanom osobnom stretnutí. Skladba má zvukový problém. Najmä ten, že sa nedá počúvať, pokiaľ robíte ozajstnú hudbu na ozajstných hudobných nástrojoch a spev nemáte radi prerábaný výhradne cez počítač a haldu programových úprav. Tu je tej umelej úpravy až až…