TOP 5 najznámejších filmov s Bruceom Willisom v hlavnej úlohe

0
2343
Bruce Willis - Piaty element

Bruce Willis je nepopierateľne jeden z najvýraznejších hercov súčasného Hollywoodu. Nezabudnuteľný John McCaine, zabijacký sused, záchranca sveta, či večne usmievavý mladík zo seriálu Moonlighting, aj to je Bruce Willis. Len v málo filmoch na konci zomrel. Napríklad v Armageddone, či v Šakalovi, kde si strihol netradične zápornú postavu. Má za sebou množstvo zaujímavých filmov, filmov, o ktorých sme počuli málo, no aj nesmrteľné postavy. Pri výbere piatich najlepších filmov s Brucom Willisom sme vybrali tieto:

Die Hard – Smrtonosná pasca 1 až 5
John McCaine ako policajt najskôr zachraňoval ľudí vo výškovej budove Nakatomi Plaza. Druhý raz zachránil množstvo ľudí na letisku a zneškodnil teroristickú skupinu. Po tretí raz prekazil snahu nemeckej poloarmádnej jednotky ujsť aj s tonami zlata z newyorkskej medzinárodnej banky. Štvrtý diel priniesol náhľad do sveta kyberzločinu a pri päťke zachádzame do Ruska. Celkovo 5 dielov filmov, v ktorom prekonáva ľudské možnosti, krvavý a doráňaný stále žije a háji spravodlivosť.

6th Sense – Šiesty zmysel
Psychológ, ktorý pomáha malému chlapcovi tvrdiacemu, že „vidí mŕtvych ľudí“, je jednou z najnezabudnuteľnejších postáv tohto herca. Film je výnimočný v celom príbehu. Je jeden z mála, ktorý si ľudia pozerajú dvakrát a kým pri prvom pozeraní ho chápu ako príbeh chlapca, jeho matky a jeho psychológa, pri druhom pozeraní ho už každý vníma počas celého filmu absolútne inak.

Armageddon
Ropného vŕtača Harryho oslovili ako skúseného odborníka na hĺbkové vŕtanie, aby pomohol profesionálnym astronautom vyvŕtať dieru do obrovského asteroidu a odpáliť ho skôr, než dopadne na Zem. Katastrofický film, ktorý sa v niektorých recenziách dočkal negatívnej kritiky, bol predsa len výnimočný vo viacerých smeroch. Určite v hereckom obsadení, ďalej scenári, ale aj v efektoch. Potešil nadšencov tohto žánru, ale priniesol aj viacero tém pre filmové aj hudobné portály.

RED
Či RED jednotka alebo dvojka, oba filmy patria medzi najnovšie filmové úlohy tohto herca. Stvárňuje v nich život vyslúžilého tajného agenta CIA v penzii, no čoskoro je donútený vrátiť sa do akcie. Zábavný scenár a zaujímavé herecké obsadenie spôsobilo, že film divák nevníma ako predstavenie penzistov, ale zábavný koktail známych hereckých tvárí a akcie.

5th Element – Piaty element
Ak sa spýtate viacerých ľudí na najobľúbenejší film s Bruceom Willisom, Piaty element sa drží na prvých miestach. Ešte mladý Bruce sa vo filme predstavil v úlohe taxikára, v ktorého taxíku sa objaví mladá kráska v podaní Milly Jovovich. To ešte netuší, že ide o najvzácnejšiu bytosť vesmíru, Piaty element. Komediálna postava s určitou dávkou vážnosti presvedčila, že má herecký talent neobmedzujúci sa len na akčné žánre.