TOP 5 najzáhadnejších fotografií

0
2990

Každý deň sa na svete vytvoria tisíce fotografií. Rôzne udalosti, rôzni ľudia, rôzne príležitosti. Občas sa však stane, že sa na fotkách nachádza niečo, čo tam nepatrí alebo je na fotke niečo zaujímavé. Poďme sa teraz pozrieť na top 5 záhadných fotografií, ktoré sa nedajú vysvetliť!

Ufo nad Los Angeles

Fotka z roku 1942 zachytáva vojenské svetlá zamierené na neurčitý objekt, na ktorý sa okamžite strieľalo, lebo sa považoval za hrozbu. Keď sa ale vojakov opýtali, načo strieľali, tak sami nevedeli povedať, čo videli. Po streľbe však nezostal žiadny zostrelený objekt, tak je táto udalosť stále záhadou.

Netvor z Austrálie

Fotograf Robert Le Serek zachytil túto fotografiu v roku 1964. Teraz by sa táto fotka považovala za Photoshop, no vtedy nič také ešte nemali. Bližšie neurčitý tvor sa nachádzal v štáte Queensland v Austrálií, kde skupinka očitých svedkov potvrdila pravosť fotografie. Obluda pokojne plávala po hladine, no keď sa priblížili, tak rýchlo odplávala preč.

Madonna a svätý Giovanni

V tomto prípade sa nejedná o fotku, ale o obraz, čo je nakoniec ešte horšie. Maľba z 15. storočia zachytáva Madonnu a svätého Giovanniho, no pozorného pozorovateľa zaujme hlavne pozadie, konkrétne neidentifikovateľný lietajúci objekt.

Mimozemský satelit

Aj keď je fotka z roku 1998, objavenie tohto objektu, nachádzajúceho sa na orbitálnej dráhe Zeme, sa datuje okolo roku 1899, keď Nikola Tesla skúšal rádiové spojenie. V tomto prípade však počul iba opakujúce sa zvuky. O pár rokov neskôr, pri leteckých skúškach americkej armády, si niektorí piloti všimli dvoch čiernych objektov, obiehajúcich Zem. Ľudstvo však prvý satelit vypustilo až v roku 1957 – Sputnik 1.

Mŕtvy mních v Newby

Yorkshire, Anglicko, rok 1963. Farár v miestnom kostole si fotí oltár, no pri neskoršom prezeraní fotky zistí, že odfotil aj niečo iné. Záhadná postava na fotke má cez 2,5 metra a podľa expertov sa nejedná o fotomontáž. Doteraz sa to nepodarilo nikomu vysvetliť.