TOP 5 najväčších masových vrahov a beštií mimo vojny

0
1299
Luis Garavito

Svetová história pozná krvavým písmom zapísaných veľa mien. Pri zhodnotení tých najväčších beštií, ktorí vlastnoručne zabíjali ľudí a nebudeme počítať ortiele smrti podpísané na papieri počas veľkých vojen. Viete, kde a v ktorých rokoch by ste hľadali tie najväčšie beštie. Je až zarážajúce, že väčšina z najväčších masových vrahov súčasnosti boli z Južnej Ameriky a ich špeciality boli malé dievčatká. (foto: Luis Garavito, ten najhorší, source below)

5. Yang Xinhai
Mladý Číňan zabil niekoľko desiatok ľudí, vyvraždil niekoľko rodín tak, že sa im v noci vlúpal do domu a vyvraždil ich sekerou, alebo sekáčikom na mäso. Prezývku Vrah príšera získal pre obzvlášť zákernosť jeho činov.

4. Pedro Rodrigues Filho
Brazílčan Pedro Rodrigues Filho zabil prvého človeka v jeho 14 rokoch. Dokonca šlo o hneď dve obete. Po prvý krát ho zatvorili do väzenia v roku 1973. Šlo zrejme o ťažký prípad, keďže to podľa mnohých nemal v hlave v poriadku. Zabil svojho otca, rozpáral mu brucho a odhryzol z jeho srdca. Väčšinu života prežil v base. Celkovo zabil viac ako 100 ľudí a z vrážd mnohých z nich bol obvinený. Celkovo dostal 128 rokov, no zákony krajiny poznali maximálny trest 30 rokov. Nevedno, čo sa s ním stalo potom.

3. Daniel Camargo
Masový vrah Daniel Camargo sa smutne preslávil ako vraj mladých panien, ktoré znásilňoval a potom zabíjal. V Kolumbii a Ekvádore mal na svedomí viac ako 150 obetí. Dlhý čas pôsobil s ďalším dnes spomínaným masovým vrahom menom Pedro López, o ktorom bude o chvíľu reč. Vynikal inteligenciou, aj keď mal psychické problémy, pretože ho macoha údajne zneužívala a to ho malo poznačiť v dospelosti. Po tom, čo v Kolumbii väznil a týral niekoľko mladých dievčat sa podarilo polícií chytiť ho a uväzniť. Z väznice utiekol a skrýval sa v Ekvádore, kde ho však polícia vypátrala a uväznila. Súdu sa dočkal v podobe vraždy, keď sa stal sám obeťou vraždy spoluväzňom.

2. Pedro López
Pedro López, tiež prezývaný ako Netvor z Ánd, v priebehu niekoľkých rokov na území Peru, Ekvádora a Ko,umbie vraždil prevažne malé dievčatká vo veku od 8 do 12 rokov. Zatkli ho v roku 1980 a trvalo dlho, než konečne vypracovali kompletný materiál na jeho odsúdenie. V roku 1983 mali zhromaždených množstvo dôkazov pre usvedčennie z neuveriteľných 110 vrážd a mnoho ďalších zostalo neobjasnených. Predpokladá sa, že malo ísť o viac ako 300 mladých dievčat. Bol dlho považovaný za najzákernejšieho masového vraha storočia. V roku 1998 mu skončilo, podržte sa, 20 ročné väzenie a odvtedy nie je o ňom známe nič.

1. Luis Garavito
La Bestia, ako prezývali Luisa Garavita z Kolumbie, mal na svedomí údajne viac ako 400 ľudí, ktorých zabil, rozsekal, alebo zastrelil vlastnými rukami. Šlo zväčša o deti z ulice, či mladých ľudí. Ako súčasť podsvetia mal toho na rováši oveľa viac. Po jeho chytení pred rokmi nazbierali dôkazy k usvedčeniu k 139 vraždám. Okrem vrážd mal na svedomí znásilnenie mnohých detí a to prevažne chlapcov. Takmer vždy išlo o znásilnenie a následne vraždu. Za jeho činy, ktoré sa mu podarilo preukázať mu súd vymeral trest 1853 rokov a 9 dní, pričom za každú jednu obeť dostal sadzbu aj podľa ďalších skutočností. Kolumbijské zákony však nuemožňovali trest dlhší ako 30 rokov. Sadzbu mu znížili neskôr na 22 rokov. Na slobodu by sa mal dostať o 9 rokov.

foto: Wikimedia, Luis Garavito, Columbia goverment