Top 5 najväčších bazénov na svete

0
98
Top 5 najväčších bazénov na svete
Top 5 najväčších bazénov na svete

Bazény väčšie ako najväčšie slovenské jazerá? Nie je problém. V dnešnom svete už je možné všetko a pokiaľ vás zaujíma, ako veľký je najväčší bazén na svete a kde sa nachádza, pokračujte v čítaní.

Top 5 najväčších bazénov

Predpokladáme, že vás nasledujúce odstavce nabijú chuťou skočiť si do niektorého z uvedených bazénov, no pokiaľ nemáte možnosť vycestovať, možno vám postačia aj komornejšie, záhradné bazény, ktoré si môžete zaobstarať domov.

5. Las Brisas, Čile (20 234 m2)

Výhľad na Tichý oceán, z ktorého bazén opisuje nádhernú modrú vodu, umelo vytvorená pláž a možnosť plávania a rôznych iných vodných športov.

4. The Orthlieb Pool of Casablanca, Maroko (36 017 m2)

Máte radi legendy? Zemiakovú medailu si totižto odnáša viac príbeh ako skutočné miesto. O tomto bazéne nájdete malé množstvo dôkazov, ktoré by potvrdzovali jej súčasnú existenciu. Pár desiatok rokov staré fotografie, pohľadnice a príbehy – to je všetko, čo máte k dispozícií.

3. MahaSamutr, Thajsko (68 796 m2)

Thajsko v sebe skrýva skutočný raj na zemi. Jedná sa hotelový komplex, ktorý obklopuje tento obrovský bazén. V strede samotného bazénu sa dokonca ešte nachádza skutočný, malý ostrov (luxusu), kde sú lokalizované honosné vily. V tomto bazéne máte možnosť samozrejme plávať, ale mali by ste si dať pozor, pretože kľudne okolo vás môže niekto prefrčať na kajaku alebo na plachetnici.

2. San Alfonso del Mar, Čile (80 937 m2)

Zaujímavosťou je, že tento bazén bol postavený spoločnosťou City Stars, ktorá sa podieľala aj na výstavbe lídra nášho zoznamu. Bazén je lokalizovaný v hotelovom komplexe, priamo na pobreží a od samotného mora ho delí iba pár metrov pieskovej pláže. Voda v ňom je vždy regulovaná, čím si zachováva vyššiu teplotu, ako voda v mori a tým pádom si vytvára konkurenčnú výhodu.

1. City Stars Sharm El Sheikh, Egypt (96 719 m2)

Najväčšia, človekom vytvorená krištáľová lagúna, ktorá je obklopená nádhernou plážou z bieleho piesku. Vďaka svojej rozlohe je možné v tejto lagúne okrem relaxovania a tradičného plávania taktiež vyraziť na kajak alebo si dokonca aj prenajať plachetnicu a len tak si v bazéne zaplachtiť.