Zvelebte si záhradu krásnym altánkom!

0
75
Zvelebte si záhradu krásnym altánkom!
Zvelebte si záhradu krásnym altánkom!

Máte veľkú záhradu, na ktorú ste právom pyšní, ale nemáte si tam kde sadnúť, oddýchnuť či vypiť kávu? Zvelebte si ju záhradným altánkom, ktorý vám vytvorí príjemné tienisté miesto takmer kdekoľvek.

Aj ten, kto slniečko priamo zbožňuje, občas zatúži po tom, aby sa usadil do príjemného tieňa a doprial si trochu odpočinku. V tej chvíli sa mu záhradný altánok stane príjemným spoločníkom, ktorý ho ochráni pred slnečnými lúčmi, ale aj pred vetrom a dažďom, ktorý môže z ničoho nič prísť.

Záhradné altánky a pergoly sú obľúbené

Ako krásne sa uprostred záhrady vynímajú. Môžete si pod nimi len tak posedieť, ugrilovať si niečo dobré pod zub, vychutnať ľadový čaj alebo pohárik vína s priateľmi. Kto má vlastnú záhradu, pre toho je takýto prístrešok priam povinnosťou.

Na čo si dať pozor pri výbere záhradného altánku?

Záhradný altánok môže mať mnoho podôb, každý z nás sníva o niečom inom.

  • Najprv si rozmyslite, kde by altánok vlastne mal stáť? Koľko pre neho máte priestoru?
  • Ako veľkú sumu ste ochotní do jeho kúpy investovať?
  • Čo od neho očakávate? Nestačí vám napríklad party stan?

Keď si toto všetko ujasníte, môžete sa pustiť do naozajstného výberu. Aké parametre sú najdôležitejšie?

Nielen vzhľad je dôležitý

Ani vzhľad, ani cena nie sú tými najdôležitejšími kritériami výberu. Oveľa dôležitejšie je praktickosť a kvalita. Takýto altánok určite nebude iba obyčajnou dekoráciou. Chceme sa pod neho usadiť a schovať sa pred slnkom alebo dažďom.

Na materiáli záleží

Ako to už v poslednej dobe býva, ponuka produktov je široká, líšia sa cenou a kvalitou. Oboje sa odvíja najmä od použitých materiálov. Ich konštrukcia musí byť stabilná a odolať všetkým rozmarom počasia.

Náš tip: Volíte záhradný altánok s ľahkou konštrukciou, UV ochranou a možnosťou ukotviť ho do zeme? Zaujímajte sa o UV ochranu a stálosť farieb, altánok ukotvite do zeme pomocou upínacích kolíkov.

Plánujete altánok prevážať a sťahovať?

Čo od altánku očakávate a čo s ním máte v úmysle? Postavíte ho pred letom v záhrade a na jeseň ho zbalíte? Alebo ho chcete využívať nielen na záhrade, ale napríklad aj na chate, kam sa počas leta vyberiete?

Náš tip: Kto chce využívať altánok aj mimo vlastnej záhrady, ten by mal siahnuť po tom skladacom. Skladací altánok je skvelou voľbou pri kempovaní. Jednoducho ho postavte pred vchod do stanu a hneď máte o kúsok miesta naviac.

Viete, že mnohí si altánok zamieňajú za záhradný domček, ktorý slúži na bezpečné uskladnenie záhradného náradia, grilu, kosačky a podobne? Takéto domčeky sa dajú síce rýchlo a jednoducho postaviť, čerstvého vzduchu si v nich však veľmi neužijete.