TOP 5 najkrajších talianskych ostrovov

0
1445
Sardínia

Talianska čižma je obklopená stovkami krásnych ostrovov, ich počet je približne 450, z toho je morom obklopených 350. Niektoré sú obľúbeným miestom na dovolenku, iné sú menej známe a ponúkajú tak súkromie a pokoj. Vybrať najkrajších 5 talianskych ostrovov je jednoduché, ako vybrať 5 najkrajších talianskych žien, no poďme sa do toho pustiť. (foto: pobrežie Sardínie)

  1. Lampedusa

Taliansky ostrov, ktorý je už skôr v Afrike ako v Európe. A čím je výnimočný? Jednou z najkrajších pláží na svete, miestni ju volajú Conigli a turisti ju poznajú pod menom Rabbit beach. To nič nemení na tom, že tu nájdete tyrkysové more, pláže so skalami a aj bielym pieskom a neskrotnú prírodu. Je to ideálne miesto no potápanie, keďže vďaka priezračnej vode vidíte takmer všetko.

  1. Lipari

Ostrov plný kontrastov. Čierne vulkanické skaly kontrastujú s krásnymi bielymi domčekmi a svetlomodrým morom. Ostrov, kde sa môžete opaľovať na pláži, potápať sa a zároveň si vychutnať aj náročnejšiu turistiku. Skvelou atrakciou je miestne múzeum, kde uvidíte historické artefakty zachované vďaka sopečnému popolu.

  1. Sicília

Dovolenka na Sicílii je výnimočná hlavne vďaka mixu kultúr, ktoré sa tu prelínajú. Nájdete tú kúsok Európy, Afriky a aj Ázie. Spolu to vytvára jedinečnú chuť, ktorú si môžete vychutnať jedine na Sicílii. Ostrov bohatý na históriu, obmývajú ho tri moria, nájdete tu čarovné pláže a aj slnečné počasie. Nie nadarmo Sicíliu prezývajú aj Ostrov slnka. Veľkým lákadlom pre turistov je aj aktívna sopka Etna. Kedysi ostrov mafie, dnes raj pre každého, kto má chuť na relax.

  1. Capri

Capri nohavice poznáte a toto je ostrov, podľa ktorého sa volajú, pretože v 50. rokoch minulého storočia tu zažívali veľký boom. Ostrov v Neapolskom zálive, ktorý je známy vďaka svojej prírode, histórii a aj mytológii. Boli to sirény na Capri, ktoré lákali námorníkov, aby svoje lode naviedli do skál. Dych vám vyrazia aj magické jaskyne, v ktorých má voda najkrajšie odtiene modrej, zelenej či červenej. Veľkou atrakciou je aj historický dom cisára Tibéria. Ideálne miesto pre ľudí, ktorí sú chcú oddýchnuť na pláži a popritom spoznať históriu.

  1. Sardínia

Už samotná prezývka Karibik Európy vám prezradí, že dovolenka na Sardínii je magická. Pláže, ktoré vyzerajú ako fotky z katalógu cestovnej kancelárie, stáda divokých koní preháňajúcich sa po ostrove, vôňa citrusov a olív, krásna architektúra a pamiatky, ktorý svojim vekom spôsobujú zimomriavky na koži. Takáto je dovolenka na Sardínii.