TOP 5 dôvodov prečo je hra Minecraft mimoriadne úspešná

0
1040
hra Minecraft

Dnes v dobe excelentnej grafiky plnej detailov a výborného zážitku zo zvuku a fyziky je priam neuveriteľné, ako veľmi je úspešná hra Minecraft, zložená z najjednoduchšej grafiky a kociek. Všetko je tvorené kockami, dokonca stromy, či vaše telo samotné. Hranaté neopracované kocky tvoria všetko okolo vás a vy plníte… čo vlastne robíte? Táto hra nemá konca a ani konkrétne misie, ak hráte voľnú hru.

Dá sa povedať, že je nekonečná. Ale čo najviac ľudí zaujalo, že jej venujú toľkú pozornosť ba dokonca aj napriek tomu, že je jednou z mála, ktorej zásadne cena neklesá a predsa ľudia túto hru kúpia? Rozhodli sme sa spísať 5 dôvodov, ktoré môžu byť tie najväčšie stojace za úspechom Minecraftu.

1. Nízka náročnosť

Hru rozbehnete na slabom notebooku, firemnom počítači niekde počas prestávky, alebo na rýchlo u kamaráta doma bez toho, aby ste museli mať obavy z hardwarových nárokov. Šliape rýchlo a jej spustenie rovnako ako vypnutie je taktiež rýchle.

2. V jednoduchosti je krása

Možno toto skromné pravidlo platí aj teraz. Hru spoznáte a nemusí vás tak prekvapiť… teda až na klietky v podzemí a kostlivec voziaci sa na pavúkovi, nič zásadné. Jednoduchá grafika a svet umožňuje hráčovi lepšie zoznámenie a vďaka vlastnostiam každej z látok, ktoré je možné ťažiť, sa nemusí hráč pripravovať na žiadne neželané prekvapenia. Všetky látky vždy plnia svoju úlohu presne tak, ako plnili týždeň dozadu a budú plniť aj neskôr.

3. Tvorivý neobyčajný svet

V Minecrafte tvoríte hrady, hradby, kanály, meníte krajinu, upravujete ton riekam, horúcej láve, alebo pripravujete pasce zombie-om. Staviate domy, prerábate všetko navôkol seba a to pomocou nástrojov, ktoré si tiež nejako musíte vytvoriť. Vytvárate nástroje, stroje, prístroje, hlúposti, aj jedlo. Na výrobu alebo spracovanie niečoho potrebujete niečo iné, čo si tiež vyrobíte. Základ je však vyťažiť drevo. Ak je ho nedostatok, stačí zasadiť uchované semienka a dreva máte habadej. Skrátka hra je mimoriadne tvorivá.

4. Len máloktorá hra je nekonečná a stále zábavná

Minecraft nemusí mať žiaden koniec a predsa bude stále zábavný. Vy objavujete zaujímavosti ukryté pod zemou, alebo tie ukryté na priľahlých ostrovoch. Vydávate sa na lov a skladáte suroviny a nástroje, ktoré ste si našli na webe, či v múdrej knižke. Minecraft je predsa len tvorivý projekt, v ktorom sa objavujú aj modifikácie.

5. Pôsobí na ľudskú zvedavosť

Ak raz okúsite objavovanie tajomstiev a tajomných chodieb, ťažko vás opustí pocit a túžba objavovať viac. Napríklad červený red stone, zlatá ruda, diamanty a ďalšie látky. Lov na niektoré príšerky prináša špeciálne odmeny a po celom svete je niekoľko prekvapení, ktoré čakajú na odhalenie. Rôzna zem ukrýva rôzne tajomstvá, niektorá neodhalí absolútne nič, v inej sa nebudete stačiť otáčať a stratíte orientáciu v starých vzdialených baniach na toľko, že vás omrzí takto vzdialený prieskum. Vždy sa však nájde niečo po blízku, čo vás bude fascinovať a baviť a zároveň vás prekvapí, ako dlho ste to miesto obchádzali, keď až doteraz na vás čakalo ukryté pod zemou.