TOP 5 najčastejšie a najlepšie novoročné predsavzatia

0
1018
2016 šťastný nový rok

Prichádza čas v ktorom si mnohí dávame do nového roka predsavzatia. Prečo? Možno práve preto, že na konci starého roka už vieme, čo sa nám nepodarilo a v novom roku to chceme napraviť. Ľudia si dávajú predsavzatia v podobe sľubov dočítať hrubú knihu, dokončiť školu, učiť sa viac, prestať fajčiť a aj mnoho iných. Akých sme zhodnotili TOP 5 najčastejších predsavzatí, ktoré sú naozaj celé roky najčastejšie? Určite nájdete medzi nimi nejaké to svoje.

1. Prestať fajčiť, alebo piť

Najčastejšie, alebo pre niekoho druhé najčastejšie je predsavzatie skončiť s fajčením. Mnoho fajčiarov sa po celý rok vyhovára na to, že skoncuje so zlozvykom od nového roku a nedeje sa tak často ani vtedy. Akýsi hrdina spoločnosti nie je fajčiar, že si dokáže s partiou fajčiarov zapáliť, ale práve ten, čo úspešne porazil zlozvyk. Prestať fajčiť je ťažké, no prestať piť je medzi predsavzatiami menej časté. Alkoholik len málokedy prizná hoci sám sebe, že má problém.

2. Schudnúť a začať zdravo žiť

Je veľa nespokojných ľudí so svojou váhou. Žiaľ sú medzi nimi aj takí, ktorí sa strácajú pred zrkadlom a tí by zaslúžili za ucho a poriadne najesť. Toto predsavzatie zmysel má, pre niekoho je to dokonca otázka života a smrti, len vôľa je vec iná. S týmto predsavzatím je úzko spätá aj skupina predsavzatí týkajúca sa začatia chodenia do posilňovne, behávať, alebo sa venovať tancu. To všetko má zmysel.

3. Viac zarobiť, či zmeniť prácu

Mnohí si dávame predsavzatie, že chceme v novom roku viac zarobiť. Nie vždy to ide. Pre mnohých je nárazová stena fakt, že ste limitovaní možnosťou zamestnávateľa. Ak tvorí na pracovisku teror, akých je na Slovensku veľa, no oni sami si ako tyrania nepripadajú, potom má zmysel uvažovať o odchode. Skôr by nemalo zmysel zostávať. Hovorí sa, že za peniaze si šťastie nekúpite, no je to tvrdenie pokrytcov a hesiel možno tak za socializmu. Za peniaze si dnes kúpite aj zdravie, čiže chcieť si dopriať všetkého nakoniec nie je tak zlé.

4. Zlepšiť samého seba

Sem patrí čokoľvek. Chcete sa naučiť anglicky, španielsky, konečne spraviť školu, prihlásiť sa na školu, alebo zvládnuť masérsky, či zváračský kurz? Takéto predsavzatia sú naozaj pekné. Robíte niečo pre seba, najmä ak doteraz chýbalo odhodlanie.

5. Zásadne zmeniť život

Sem patrí všetko to zásadné, k čomu nemáte odvahu a potrebujete deadline. Rozvod, či naopak žiadosť o ruku. Rovnako tak kúpiť nový dom, predať starý, presťahovať sa, alebo prekonať veľký strach povedzme skokom s padákom, prestavbou domu. Skrátka všetko to veľké, čo odkladáte a premýšľate o tom.