TOP 5 dôvodov, prečo vyraziť na ostrov Bali

0
743

Bali objavuje čoraz viac Slovákov aj vďaka zrušeným vízam, no stále je aj akýmsi exotickým prototypom miesta, kde sa oplatí ísť pozrieť, lebo je tu pekná príroda, kultúra a more. Je to tak, hoci more je krásne podľa toho, kde vlastne ste a na aké pobrežie sa pozeráte. V mnohom však Bali splní vaše očakávania a poteší oko každého, čo sa rád kochá prírodou, pamiatkami, či cudzími kultúrami. Zostavili sme 5 stručných bodov, prečo určite vyraziť na Bali.

1. Je tam krásne

Bali je krásny ostrov, patriaci pod Indonéziu, no známy ako samostatný názov Bali viac, ako fakt, že nejde o krajinu. Má nádherné ryžové polia, hustú džungľu, príjemných ľudí, veľmi pekné miesta a sem tam aj nejaké zvieratko. Miestna príroda má vodopády, rôzne dreviny, zvieratá, rôzne scenérie a variácie pobrežnej krajiny.

2. Je tam lacno

Naozaj je na Bali lacno. Hoci ste milionár, hneď ako zmeníte 100 eur na miestne rupie. Inflácia spravila svoje. Magnetka na chladničku vychádza od jedného eura po štyri, výborný obed do 3 eur a aj nápoje, cigarety, voda, či rôzny iný sortiment bežne nakupovaný turistami, je v porovnaní s nami na tom podobne, alebo dokonca ešte lacnejšie.

3. Je tam hinduizmus a príjemná kultúra

Na ostrove vládne hinduizmus. Ľudia sú tu tým pádom príjemní, no zároveň obohacujú celý svet okolo. Náboženstvo totiž tvorí svätyne, chrámy, rôzne pamätníky, sochy, alebo len drobné svätyne zasvätené niektorému bohovi, či skupine bojov. Viacero pamiatok má tak podobný a typický štýl. Ľudia sú tu srdeční a usmievaví a vyzerajú všetci spokojne. S tým súvisí, koľko chrámov a zaujímavých historických miest sa tu nachádza. Čakali by ste, že mnohé známe miesta sa nachádzajú v centrálnej časti a pri letisku. Chrám pri pobreží známy z fotografií z Bali s názvom Tanahlot sa nachádza nižšie, no najznámejší celkom nájdete až na samotnom severe a ďalšie chrámy a miesta roztrúsené po absolútne celom ostrove. Všade je čo obdivovať.

Ostrov Bali, tomáš

4. Stačí vyraziť s prázdnym kufrom

Na Bali nájdete všetko. Stačí prísť s prázdnym kufrom, alebo aj bez neho. Všetko si viete lacno kúpiť a bez veľkých starostí. Na samotnom ostrove pritom toho veľa nepotrebujete. Teplo občas vystrieda pôvodne neplánovaný dážď, no sú obdobia, kedy nezastihnete ani kvapôčku. Kým ráno prší, na obed už opäť praží. Šlapky, tričko, spodný bielizeň a osobné veci. Aj ten najakčnejší turista si všetko kúpi. A mnohí to aj robia.

5. Nenudíte sa

Bali ponúka svojim turistom od zábavy po poznávanie. Záleží od toho, čo návštevník preferuje. Zoologická záhrada má konkurenta v podobe Safari a Marine parku, ktorý ponúka ozajstné safari, hoci v sektorových ohradách. Ide o rozsiahly areál plný rôznych atrakcií, inštalácií, ba dokonca má aj celé veľké divadlo v ktorom sa konajú predstavenia. Nájdete tu školy surfingu, rôzne druhy podnikov, reštaurácií a zábavných atrakcií. Ciele pre rodiny s deťmi, ale aj pre dospelých. Na ostrove je mnoho chrámov, rozdielnych pláží a obchodov od výmyslu sveta. Užiť si môžete aj miestnu gastronómiu, v ktorej holdujú aj bravčovému mäsu, nie len ryži, cestovinám a kuracine. A keďže to ani veľa nestojí, nie ste až tak veľmi obmedzení.