Top 5 mýtov o akné

0
59
Top 5 mýtov o akné
Top 5 mýtov o akné

Existuje množstvo rád ako sa zbaviť akné. Možno ste niektoré z nich počuli od známych či priateľov a ďalšie prečítali na internete. Koľko z nich ste vyskúšali vy? A koľko z nich vám pomohlo? Aj keď je toto kožné ochorenie dobre preskúmané stále existuje množstvo mýtov, ktorým veríme.

1) Za vznikom akné je genetika

Genetika, alebo dedičnosť môžu zvýšiť riziko vzniku množstva chorôb, ale nie akné. Skôr ako za samotné akné môže hrať genetika dôležitú úlohu v priebehu ochorenia. Pokiaľ ale urobíte všetko preto aby ste vzniku akné zabránili nemusíte mať s týmto ochorením žiadne väčšie problémy.

Na čistenie pleti je vhodná napríklad micelárna voda Sébium H2O, ktorá neupcháva póry a zároveň zmierňuje tvorbu kožného mazu.

2) Opaľovanie zmierňuje tvorbu akné

Nie. Je jedno či máte problém s akné alebo nie, opaľovanie má na pokožku negatívny vplyv. Okrem škodlivého UV žiarenia, ktoré poškodzuje kožné bunky sa vplyvom slnečných lúčov pokožka vysušuje. Dehydratovaná pokožka začne produkovať viac kožného mazu, čo je jedným zo základných faktorov pre vznik akné. Takže, ak už s týmto ochorením problém máte, opaľovaním ho len zhoršíte.

3) Akné je spôsobené špinou a nečistotami

Za vznikom akné je viacero faktorov. Prvým je nadmerná tvorba kožného mazu a druhým baktérie, ktoré spôsobujú akné. Pridajte k tomu odumreté kožné bunky a získate prostredie ideálne pre vznik známych bielych pupáčikov alebo čiernych bodiek. Nečistoty z okolia akné nespôsobujú.

4) Pleť treba dôkladne vyčistiť viackrát denne

Častým umývaním pleť zbavíte nečistôt na jej povrchu ale nie v póroch. Ani časté používanie kozmetiky na vyčistenie pórov nie je dobré. Pleť sa len vysušuje. Čím je pokožka suchšia tým viac kožného mazu vytvára.

Pleť umývajte dôkladne dvakrát denne (ráno a večer).

5) Vytláčanie bielych pupáčikov je rýchly spôsob ako sa zbaviť akné

Ak vás na otázku „Ako sa zbaviť akné?“ napadlo vytlačiť ich koledujete si o väčší problém.  Baktérie, ktoré spôsobujú akné môžete zatlačiť hlbšie do pokožky, kde spôsobia zápal. Tento stav je známy ako podkožné akné a prejavuje sa tvrdými hrčkami v pokožke. Jeho liečba je náročnejšia a aj dlhšia než liečba iných foriem akné.