TOP 5 masážnych prístrojov, ktoré vám doma nesmú chýbať

0
212
TOP 5 masážnych prístrojov, ktoré vám doma nesmú chýbať
TOP 5 masážnych prístrojov, ktoré vám doma nesmú chýbať

Masáže sú obľúbenou možnosťou, ako sa zrelaxovať, uvoľniť svalstvo alebo bojovať s bolesťami pohybového aparátu. Nie každý má čas a peniaze na to, aby chodil pravidelne na masáže k terapeutovi. Napriek tomu si uvoľňujúcu masáž rôznych častí tela môžete dovoliť denne, a to vďaka domácim masážnym prístrojom. Ktoré patria medzi najobľúbenejšie?

1. Masážne kreslo

Začnime s najväčšou masážnou pomôckou na domáce využitie – s masážnym kreslom. Masážne kreslo je prístroj, ktorý síce zaberie viac miesta, ale garantujeme vám, že ho využijete denne. Zabudnite na zaprášené rotopedy či trenažér, ktoré zapadli do zabudnutia. Kreslo si zamiluje celá rodina. V závislosti od vašej investície dokáže kreslo simulovať rôzne druhy masáží a dokonca aj vyhrievať telo. V kresle sa tiež pohodlne sedí, takže ho môžete mať ako náhradu za klasické kreslo.

2. Masážna podložka

Kto nemá dostatok financií na masážne kreslo, tomu odporúčame kúpiť masážnu podložku. Podložku môžete položiť na stoličku či na zem a premasírujete vďaka nej celú hornú časť tela i sedacie svaly. Na podložke je možné navoliť druh masáže, silu a intenzitu vibrácií. Niektoré masážne podložky majú aj vyhrievaciu funkciu.

3. Masážny vankúš

Vankúš je opäť menší masážny prístroj, ktorý však ponúka široké možnosti využitia. Masážny prístroj vo forme vankúša je možné podobne ako podložku pripevniť na stoličku. Jeho malé rozmery sú praktické pri masáži menších svalových partií alebo pre relaxáciu. Položte vankúšik na zem a doprajte si masáž chodidiel. Alebo vankúš oprite o stenu a premasírujte krčnú chrbticu.

4. Masážna bandáž

Bolia vás kĺby? Kúpte si masážnu bandáž, ktorá dokonale nahradí rehabilitačnú liečbu. Kolenné bandáže vydávajú elektrostimulačné vibrácie. Bandáž sa na kolená pripevňuje veľmi rýchlo a systém popruhov je prispôsobený tomu, aby sa bandáž z nôh nezosúvala. Masážne bandáže umožňujú voľbu typu masáže i jej intenzitu. Pri elektrostimulácii je nutné použiť vodivý sprej.

5. Masážna pištoľ

V ponuke internetového obchodu inSPORTline nájdete tiež prístroj, ktorý je veľmi obľúbený u športovcov. Ide o masážnu pištoľ. Rôzne veľkosti hlavíc a možnosti voľby rýchlosti vibrácií pomáhajú uvoľniť menšie i väčšie svalové partie pred alebo po tréningu. Pištoľ je bezdrôtová, takže ju môžete so sebou zobrať do fitness centra. S pomocou masážnej pištole premasírujete chrbticu, krk, svaly na nohách či stuhnuté ramená.