Top 5 jednoduchých cvikov pre silné ruky

0
493

Silné a pekne tvarované ruky sú jedným z prvých cieľov takmer každého cvičiaceho. Muži majú na mysli obrovské bicepsy a veľké svalstvo na celých rukách. Ženy však tiež túžia po dokonalých pažiach a tvarovaných svaloch. Ako teda dosiahnuť aby vaše ruky nielen vyzerali, ale naozaj boli silné?

  1. Klasické kliky

Mnohými nenávidené, inými preferované. Kliky patria medzi najlepšie cviky, ktoré dokážu vytvarovať a posilniť vaše ruky. Okrem toho priaznivo pôsobia na chrbtové svalstvo a tiež brušné a hrudné svalstvo. Pokiaľ sa vám zdajú bežné kliky príliš fádne, skúste takzvanú diamantovú verziu, ktorá krásne vytvaruje tricepsy a v tvarovaní svalstva na rukách patrí medzi na prvé miesto.

  1. Dvíhanie jednoručiek

Jednoručky sú malé činky určené do každej ruky. Pri ich dvíhaní sa zapojí nielen biceps ale tiež predlaktie a ramená. Zároveň zapájate svaly chrbta a brušné svalstvo. Jednoručky môžete dvíhať na niekoľko rôznych spôsobov, v stoji, v sede alebo s opretím o koleno. Jedným z veľmi účinných cvikov s jednoručkou je kickback v predklone.

  1. Tricepsové kliky na lavičke

Pri tomto type klikov nejde o klasické kliky ktoré poznáme, ale o akúsi obrátenú verziu. Nastavíte sa do sedu, ruky si opriete o lavičku a postupne spúšťate a dvíhate zadok. Zopár sérií takýchto klikov dokáže krásne zvýrazniť tricepsy a vás riadne zapotiť.

  1. Boxovacie vrece

Boxeri majú vždy krásne vypracované ruky. Je to tým, že pri boxe sú ich hlavným nástrojom, ktorý im dokáže zabezpečiť výhru. Boxovacie vrece vám umožní trénovať nielen údery rukami, ale dokážete na ňom precvičiť aj nohy v podobe rôznych druhov kopnutia. Boxovacie vrece rozhýbe celé telo.

  1. Extenzie nad hlavou s veľkou EZ činkou

Vytláčanie naloženej EZ činky nad hlavu je jedným zo zaručených cvikov tvarujúcich trojhlavý ramenný sval. Je však potrebné nepreceňovať svoje schopnosti a najskôr si vyskúšať menšie záťaže.

Dobre tvarované ruky sú snom každého športovca. Pokiaľ budete na nich pracovať, viditeľný efekt môžete dosiahnuť už za niekoľko mesiacov.