TOP 5 dôvodov, prečo chodiť do infrasauny

0
474

Infrasauna má mnoho výhod pre každého. Odbúrava bolesti, detoxikuje a jej prevádzka je lacnejšia ako náklady na klasickú saunu.

  1. Infrasauna je efektívnejšia ako klasická sauna

Čo je infrasauna? Na rozdiel od klasickej sauny infrasauna používa infračervené žiarenie na priame prehrievanie ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm, kabína na báze infračerveného žiarenia vyhrieva ľudské telo do väčšej hĺbky a oveľa efektívnejšie ako tradičná sauna. Energia produkovaná infračervenými lúčmi navyše vylučuje z tela až trikrát väčší obsah škodlivých látok v porovnaní s tradičnou saunou. Saunovanie v infrasaune má mnoho benefitov.

  1. Pobyt v infrasaune nie je náročný ako v saune

Infrasauna umožňuje saunovanie aj pri nižších teplotách, čo predstavuje jednu z jej najväčších výhod. Klasická sauna je vytvorená na pobyt v prostredí vyhriatom na vysoké teploty, čo nie je vhodné pre každý organizmus. Avšak, vďaka infrasaune si môže pobyt v saune dopriať naozaj každý. Populárna je aj infrasauna pre 2 osoby.

  1. Infrasauna je pre všetkých

Vďaka infrasaune si môžu pobyt v zdraviu prospešnom teple užiť aj kardiaci, astmatici a ľudia s mnohými inými zdravotnými ťažkosťami. Ako je to možné? Teplota v infrasaune sa pohybuje len do 60 ºC, čo pre ľudský organizmus nie je až také náročné. Infrateplo má navyše na ľudský organizmus mnoho pozitívnych účinkov. Detoxikuje, posilňuje imunitu a ozdravuje organizmus. Účinky infrasauny sú zrejmé a ich vplyv na zdravie je naozaj veľký.

  1. Infrateplo pomáha s bolesťami

Infrasaunu vyhrejete už za 10 minút. Môžete ju využiť na plnohodnotné a intenzívne potenie, rovnako tak pre krátky pobyt, ktorý vám prehreje a uvoľní boľavý chrbát. Ak máte bolesti, stačí vám pobyt v infrasaune do tej chvíle, kým začne telo vytvárať pot. Kvalitné infrateplo dosahuje veľké rehabilitačné účinky a pomáha aj s bolesťami chrbtice, kĺbov, svalovou horúčkou a mnohými inými problémami. Ako dlho byť v infrasaune? Odborníci odporúčajú 20 – 30 minút.

  1. Infrasauna má nižšie nákupné aj prevádzkové náklady

Prevádzka infrasauny je oproti klasickej saune lacnejšia. Nepotrebujete ani žiadne ďalšie miesto pre odpočiváreň alebo miestnosť na ochladzovanie. Stačí vám klasická sprcha. A to nie je všetko, infrasaunu stačí umiestniť kamkoľvek, kde je rovná podlaha s krytinou a prívod elektriny. Ešte stále váhate?