TOP 5 európskych jazier, ktoré vás dostanú svojou krásou na kolená

0
84
TOP 5 európskych jazier, ktoré vás dostanú svojou krásou na kolená

Modrú hladinu môžete obdivovať i inde, ako pri mori. Európa má pre turistov veľa lákadiel, a to v podobe pamiatok a krásnych jazier. Uvažujete nad dovolenkou strávenou vo vnútrozemí? Vyberte sa obdivovať európske jazerá, ktoré vás svojou krásou dostanú do kolien.

1. Hallstatt, Rakúsko

Na skok zo Slovenska, v susednom Rakúsku, sa nachádza jazero Hallstatt pomenované podľa dedinky, pri ktorej leží. Ide o nesmierne malebnú dedinku i jazero. Zvážte návštevu tohto miesta v zimnom období, pretože počas prázdnin pri jazere natrafíte na davy turistov. Fotografie s tisíckami turistov a predieranie sa medzi ľuďmi nestojí za nič. Okrem obdivovania krás jazera sa môžete v okolitých lesoch venovať turistike. Nezabudnite si zbaliť turistické topánky.

2. Annecy, Francúzsko

Jazero Annecy je obklopené Francúzskymi Alpami. Toto jazero je kvôli okolitým horám obľúbeným miestom trekerov. Turistická obuv sa vám pri jazere Annecy zíde rovnako ako plavky. Jazero je pomerne plytké, jeho hĺbka je len 82 m. Je ideálne na šnorchlovanie a kúpanie. Miestne turistické centrum myslelo aj na priaznivcov adrenalínu a pripravilo pre turistov spektrum vodných športov i možnosť vyskúšať paragliding.

3. Hornindalsvatnet, Nórsko

Jazero Hornindalsvatnet je najhlbším jazerom Európy. Táto vodná plocha je obklopená fjordmi a zasneženými ľadovcami. Nádherná panoráma hôr sa strieda s odleskami neuveriteľne čistej vody jazera. Ohromujúca je hĺbka jazera dosahujúca 500 m. Jazero je vhodné na potápanie alebo kanoistiku. Jazero Hornindalsvatnet a priľahlé hory patria medzi najobľúbenejšie turistické trasy. Pánska a dámska turistická obuv vám v batohu nesmie chýbať.

4. Riffelsee, Švajčiarsko

Stredisko Zermatt, ktoré leží pri švajčiarskom jazere Riffelsee stojí za návštevu v lete i v zime. V lete si vychutnáte turistiku a plávanie v jazere. V zime si naplno užijete lyžovanie v perfektne vybavenom lyžiarskom stredisku. Z tohto nádherného miesta si prinesiete zážitky a neuveriteľné fotografie hory Matterhorn, ktorej štíty sa odrážajú na dne jazera.

5. Como, Taliansko

Kto nemá rád slanú morskú vodu, ten môže v Taliansku vyskúšať kúpanie v jazere Como. Jazero nie je pre neplavcov, patrí medzi najhlbšie jazerá v Európe (400 m). V okolí jazera sa nachádzajú malebné dedinky a prepychové hotely. Pri jazere Como na váš čakajú skvele vybavené pláže, desiatky vodných športov, kaviarne a reštaurácie.