TOP 5 dôvodov prečo si užiť dovolenku s all inclusive naplno

0
654
Vista hill a Kusadasi

Pri počúvaní cestopisných relácií a rozhovorov s hosťami v rozhlase občas máme pocit, akoby boli dovolenky s all inclusive odsudzované „pravými cestovateľmi“ pre prílišnú jednoduchosť a boli prejavom falošného turistu. Na obranu všetkých, čo volia all inclusive služby vo svojom dovolenkovom hoteli ako štandard, sme sa rozhodli zhrnúť hlavných TOP 5 dôvodov, prečo si just rozsah stravovania touto formou užívajte a nenechajte si svoju dovolenku pokaziť.

Dovolenka bez starostí
Na internetových fórach často nachádzame názory ľudí, ktorí cestujú len s vlastnými potravinami, alebo výhradne len s polpenziou. Pokiaľ nechodíte poznávať svet a v hoteli ste len ráno a večer, môže byť polpenzia to pravé pre vás. Ak sa však zdržiavate v hoteli aj počas dňa, nemusíte cítiť z názorov iných, že ste spravili chybu. Vlastné obstarávanie jedla v obchodoch núti márniť dovolenkový čas nákupmi, vznikajú starosti s hľadaním jedla, jeho nákupom, riskovaním v rôznych podnikoch a neraz nestihnete to, čo by ste inak stihnúť chceli.

V konečnom dôsledku lacnejšia dovolenka
Neraz už aj slovenský dovolenkár zistil, že dovolenka s polpenziou alebo raňajkami sa mu môže výrazne predražiť. Aj potraviny donesené z domu niečo stoja a po čase sa môžu pokaziť, vlastné kulinárstvo sa nemusí vydariť a nakoniec ste obmedzení len na to jedno, čo ste si obstarali, alebo na pizzu niekde v pizzérii, ktorá podľa vás stála nekresťanský peniaz. Ak sa spoja všetky náklady a patríte medzi tých, čo si radi pochutnajú na dobrom jedle, nezabúdajúc na vysokú spotrebu tekutín počas tepla, budúci rok cestujete už do hotela s all inclusive.

Komfort a dostupnosť
All inclusive je forma stravovania, ktorá v hoteloch v dovolenkových destináciách ponúka dostupnosť jedla a nápojov na viacerých miestach, často vrátane pláže. V mestských hoteloch, ktoré nevlastnia svoju vlastnú pláž, nebýva zvykom aj vlastný bar, no mnoho hotelov v Egypte, v Turecku, aj Grécku disponujú často nie len nápojmi, ale aj malým občerstvením. Nech kedykoľvek dostanete hlad, prípadne smäd, máte k dispozícií reštaurácie a bary bez neprestajnej nutnosti nosiť peňaženku a kontrolovať stav financií.

Viac ochutnáte
Pri stravovaní formou programu all inclusive máte voľnú ruku. Vy rozhodujete, čo si dáte a práve vy ste ten, čo rozhoduje aj o množstve a čase, počas ktorého si jedlo vychutnávate. Hotely v Maroku vedia prekvapiť výberom vína, syrov a morských plodov. Hotely v Turecku ponúknu výber ovocia, mäsa, šalátov, špecialít aj cukroviniek. Hotely v Egypte vám ponúknu viacero druhov mäsa, ovocie a zeleninu a hoci v každej krajine nájdete takmer vždy zhruba to isté, každá jedna a rovnako tak každý jeden hotel aj podľa svojej vlastnej úrovne ponúka aj obyčajnú ryžu pripravenú na rôzne spôsoby, šaláty a syry si užijete viac ako kedykoľvek doma a aj na raňajkách objavujete, že existuje množstvo druhov cereálií, jogurtov, desať chutí melónov a melónom podobného ovocia.

Skrátka si to užijete
Názor nemenovaného uznávaného cestovateľa, ktorý pred rokmi tvrdil, že all inclusive je výhradne pre lenivcov, bol bezduchou provokáciou, ktorá sa vo mne osobne nesie už dlhší čas. Hlúposť, ktorú povedal by vedeli vyvrátiť mnohí iní. Práve rozsah jedál, výberu ovocia, cukroviniek, mäsa a chutí spoločne s koreninami a nápojmi… To všetko tvorí taktiež určitú formu poznávania. Aj jazyk si zaslúži zážitky a tie gastronomické predsa len patria na čestné miesto. Sú ľudia, pre ktorých sú na prvom mieste práve tie.

Takže?
Aj keď článok vyzerá ako propagácia stravovania len all inclusive, radi by sme opäť pripomenuli jeho úvod. Súhrn dôvodov, prečo si takúto dovolenku užívať naplno nie je súhrnom, prečo nevyberať polpenziu ale len all inclusive. Okrem toho typický Slovák drie celý rok ako kôň, ženie sa v práci celý deň, aby len zopár hodín pred uložením do postele seba a detí strávil pár hodín oddychu pred televízorom. Aspoň týždeň ročne si vystrieť nohy na pláži, užívať si jeden koktail za druhým a pri obede sa najesť s celou rodinou bez toho, aby ste sa báli konečného účtu, si zaslúži každý. Nenechajte si preto pokaziť dovolenku názormi tých, ktorí netúžia po oddychu tak ako vy. Nechajte sa na krátky čas obskakovať inými a pokojne si vyberte ALL INCLUSIVE, pretože jeho odporcovia ho zrejme nikdy poriadne nezažili.