TOP 5 domácich dekorácií. Bytový textil zútulní každý interiér

0
137
TOP 5 domácich dekorácií. Bytový textil zútulní každý interiér

Máte pocit, že je interiér vášho domova prázdny a málo útulný? Poradíme vám, ako doladiť interiér za pomoci dekorácií z bytového textilu. Stačí pár pekných doplnkov.

Pekné záclony a závesy

Riešite zakrytie okien iba pomocou žalúzií alebo roliet? Prázdne okno bez záclon a závesov však pôsobí dosť chladným a neosobným dojmom. Do záclon a závesov sa rozhodne oplatí investovať. Vďaka nim budú miestnosti oveľa útulnejšie. Moderné záclony a závesy môžu siahať len k parapetu okna, alebo pokojne od stropu až po zem. Vďaka nim sa zmení atmosféra vašej izby. Môžete si zaobstarať záclony i závesy kusové i na mieru. Vyberať môžete zo závesov jednofarebných či dekoratívnych so vzorom. Stále obľúbenejšie sú tiež zatemňovacie závesy z nepriehľadných látok.

Obliečky na vankúšiky

Povlaky na vankúšiky môžete dať v spálni na posteľ, do detskej izby, na pohovku v obývacej izbe, alebo napríklad na lavicu v jedálni alebo v predsieni. Môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Nájdete dekory pre milovníkov tradícií i moderného štýlu. Môžete mať povlaky s veľkonočnými alebo s vianočnými motívmi, tematické vankúšiky vhodné na rôzne ročné obdobia, motívy pre deti aj pre chovateľov domácich maznáčikov. Môžu byť jednofarebné, so vzormi, s potlačou aj s originálnymi motívmi. Nájdete ich vo väčšine bežných veľkostí a môžete si ich nechať vyrobiť aj v netradičných tvaroch na zákazku.

Prikrývky na posteľ i na pohovku

Prikrývky na posteľ sú veľmi moderné a tiež praktické. Cez deň ochránia posteľné obliečky, ak odkladáte lôžkoviny, tak i plachtu. Stanú sa ideálnym dizajnovým doplnkom spálne aj detskej izby. Prikrývky na posteľ zo 100% mikropolyesteru sú veľmi odolné a môžete ich pokojne použiť aj pre alergikov. Ak máte doma domácich miláčikov, môžete ich použiť aj ako prikrývky cez pohovku. Môžete použiť aj hrejivú deku z mikrovlákna. Pre deti sú v ponuke krásne deky s detským motívom.

Obrusy a behúne na stôl

Obrusy sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti a objavíte ich v širokej škále veľkostí, tvarov a vzorov. Na jedálenský stôl môžete dať obrus a naň behúň. Behúň môžete pridať aj na konferenčný stolík do obývacej izby. Tematické obrusy sa môžu viazať k ročným obdobiam, sviatkom Vianoc či k Veľkej noci. Na vonkajšie stolovanie poslúžia PVC obrusy. Ak dáte na stôl obrus, dýchne na vás atmosféra domova.

Prestieranie na stôl

Váš domov zútulnia aj látkové obrúsky a prestieranie na stôl. Pekné prestieranie neodmysliteľne patrí k slávnostne prestretému stolu a spríjemní vám stolovanie. Vyberať môžete z mnohých farebných variantov, vzorov a rozmerov. Môžete ich zladiť aj s obrusom či behúňom. Prestieranie na stôl, ktoré je vyrobené z dekoračnej španielskej látky Loneta kombinuje bavlnu a polyester alebo je ušité zo 100 % bavlneného plátna. Kvalitný bytový textil môžete používať každý deň. Zútulní váš interiér a stane sa krásnym a praktickým doplnkom každého domu aj bytu.