TOP 5 absolútne prvých videoklipov na hudobnej MTV (video)

0
835
MTV televízia 1981

Music Television, alebo inak známa MTV, vysiela od 1. augusta 1981. Dnes to svojim štýlom a komerčnosťou výrazne preháňa a od reálnej hudby sa mierne vzdialila, no jej prínos a sila ovplyvnenia mnohých generácií je nepopierateľná. Vedeli ste, ktorých 5 pesničiek bolo odvysielaných na MTV ako absolútnych 5 prvých skladieb?

1. Video Killed the Radio Star (The Buggles) – absolútne prvou pesničkou, ktorá z étera hudobnej televízie zaznela, bola dodnes hrávaná Video Killed the Radio Star. Akoby zámerne, pretože text a jej názov symbolizuje zánik rádia a príchod obrazu. Pred MTV nemali hudobníci dôvod tvoriť videoklipy a tak sa aj prvé videoklipy s efektmi objavili až postupne vďaka prítomnosti MTV.

2. You better Run (Pat Benatar) sa objavila ako celkom druhá. Kým Radio Star zaznela len v úvode, pokračovalo sa You Better Run a následne Rodom Stewartom. Video z úvodu, kde chýba prvých pár minút, nájdete priamo tu.

3. She Won’t Dance with Me (Rod Stewart) bola treťou skladbou na MTV. V nej sa objavil Phil Chen ako prvý nie biely hudobník.

4. You Better You Bet (The Who) sa objavila ako štvrtá. Kapelu The Who ani netreba príliš predstavovať.

5. Little Suzi’s on the Up (Ph. D.) bola piata.

Ďalšími boli We Don’t Talk Anymore (Cliff Richard), Brass in Pocket (The Pretenders) a ďalej interpreti ako Styx, Split Enz, .38 Special, niekoľko krát Rod Stewart a ešte raz Pat benatar, Iron Maiden, a mnoho iných.