TOP 5 nehôd a zranení, kde hlavnú úlohu hrá elektrická píla

0
971
píla a nehody

Článok pre silnejšie žalúdky: Ste domáci majster a nebojíte sa používať elektrické náradie? Nasledovnými TOP 5 vás nechce nikto odrádzať od vášho koníčka, či práce, no určite stojí za to venovať viac pozornosti bezpečnosti. Často sa najkurióznejšie nehody stanú práve tým skúseným  majstrom. Samozrejme, že pri TOP 5 by sme určite mali počítať s množstvom kurióznych úmrtí vďaka pílam. Orientujme sa ale skôr na tie, kde za smrť nemohla priamo píla, alebo to obeť prežila. K týmto prípadom sme sa dokázali dostať a našli by sme ich ešte zopár ďalších, zvláštnych.

5. Tvár a palec
Najčastejšie bývajú zranené ruky, prsty a články prstov. Vo výnimočných prípadoch sa stretnete aj s pojmom spätný náraz. Vtedy nie je človek pripravený pri stolovej píle na to, že sa môže zachovať aj inak a môže nastať problém, ako na hneď prvom obrázku na tomto odkaze. (ak pozeráte priveľmi tesno, tak okuliare vás celú tvár neochránia) Na už spomenutom odkaze sa stretnete aj s prípadom prsta, ktorý si nešťastník Pete prezeral po jeho dĺžke. Pre absolútne zničenie kosti bolo možné prst zošiť dohromady, no vydriapané tkanivo v hrúbke kotúča sa už obnoviť nemalo ako.

4. Pílonehoda + Autonehoda
Muž z Texasu sa pred rokmi zranil na píle a keďže žil sám, sám sa musel do nemocnice aj odviezť. Zarezal si nešťastne do dlane tak, že posledné dva prsty držala len koža. Trápilo ho krvácanie a keď za polovicou trasy do nemocnice zišiel z cesty a vpálil do stromu, nešťastník vykrvácal skôr vďaka ruke, ako šrámom na hlave.

3. Rečová bariéra a “len tak tak”
Neďaleko Salt Lake city si pred mesiacom takmer odrezal jeden robotník nohu. Spôsobil si to tým, že z ručnej elektrickej píly odstránil jeden diel, ktorý sa pokladá za ochranný kryt a tiež bezpečnostnú poistku. S takouto pílou pracoval pri prestavbe domu, pričom jeho záchranu komplikovala neschopnosť celej skupinky robotníkov hovoriť po anglicky. Mužovi zachránili život len tak-tak, preťal si totiž dôležité tepny.

2. Tehotná s problémom
Prípad z USA z pred niekoľkých mesiacov hovorí o nehode, kedy žena prišla o niekoľko prstov na ruke. Prišla o dva prsty a zarezala si aj do prostredného. Kým by jej ešte dokázali prišiť minimálne jeden z odrezaných prstov a zachrániť aj prostredník, musela nakoniec prísť o tri. Mohol za to fakt, že šlo o tehotnú ženu, ktorá nemohla podstúpiť anestéziu a tak si to musela vytrpieť celé pri plnom vedomí.

Píla a rezanie, zdroj uvedený v článku

1. Píla v bruchu
Gregory Stenmedc z Brazílie pracoval na svojej farme, keď mu pri chvíle nepozornosti vletela ručná píla do brucha, preťala žalúdok a minula životne dôležité orgány. Jeho žena ho priviezla do nemocnice vzdialenej 30 míľ. Prežil aj vďaka tomu, že vybratie píly z brucha zostalo až na lekároch v nemocnici a tak nehrozilo množstvo komplikácií s krvácaním.

Zdroj:  http://news.sky.com/story/1103590/man-survives-saw-in-stomach-shocking-image