S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

0
213
S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne
S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

Mne sa to stať nemôže! Ale môže, rovnako ako aj ďalším tisíckam účastníkov na cestách. Za volantom nie ste v bezpečí v žiadnom čase ani na rovnom povrchu. Stačí sekunda nepozornosti a hrozia veľmi vážne až fatálne následky. S podobnými situáciami sa stretávame cez deň, v noci, na diaľnici alebo popri lesných cestách. Tak ako sme živí a nepredvídateľní my sami, výnimkou nie je ani divá zver. Ako tomuto riziku najlepšie predchádzať?

Zver na cestách

Na ňu sa nemožno hnevať! Síce jej prirodzeným prostredím sú lesy a hornaté oblasti, počas svojho prežívania viackrát migruje. Za lepšími podmienkami, za prísunom potravy a neraz vybehávajú mláďatá za dospelými. Zrážka so zverou je tak dosť pravdepodobná na upravovaných plochách pre vozovky v blízkosti lesov. Ide o skutočne veľkú hrozbu, keďže divá zver nesie svoju váhu a na znásobenie jej účinkov netreba ísť ani prekročenou povolenou rýchlosťou.

Lepšie ako zaručený tip pomôže plašič zveri na auto

Na čo zľahčovať situáciu, resp. držať sa v mylných predstavách o tom, ako bezpečne vyviaznuť po zrážke so zverou? Na to vplýva viac okolností! Nehovoriac o tom, že každý máme iné šoférske zručnosti, reakčný čas a inak odolávame strachu a panike. Po ďalšie, lesná zver je divá, nepociťuje rešpekt pred idúcim autom. Chce chrániť seba, a tak ťažko predpokladať, ako sa zachová.

Budete ďalej uvažovať či sa zameriate na technologicky vyspelý plašič zveri na auto, ktorý „rozumie“ reči zvierat a v dostatočnom predstihu ich varuje pred blížiacim vozidlom? Oceníte ho najmä v nočných hodinách, keď sa znižuje viditeľnosť na 40 m. Priemerná brzdná dráha pri 90 km/h si však vyžaduje o niekoľko desiatok m viac.

Keď bežný plašič zveri nestačí…

Tu narážame na vážny problém a aby ich nebolo viac, účelne zhodnotíme systém plašič zveri Siren7. Ide o odpudzovač založený na prúdení vzduchu a s 10-krát účinnejším pôsobením než bežný plašič. Žiadny zvuk zo zariadenia nepreniká do vnútra auta, zato efektívne prekonáva okolitú prírodu. Zver varuje, vodiča ani posádku svojou aktivitou neohrozuje!