Rodinná dovolenka na Orave: Ako stráviť nezabudnuteľný čas s deťmi

0
126
Rodinná dovolenka na Orave: Ako stráviť nezabudnuteľný čas s deťmi

Orava je oblasť plná prírodných krás, bohatej histórie a nezabudnuteľných zážitkov. Aj preto sa stáva ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. V tomto článku vám predstavíme atrakcie a aktivity, ktoré si môžete s deťmi užiť na Orave. Vďaka nim zažijete spoločne nezabudnuteľný čas a spoznáte túto unikátnu oblasť Slovenska.

Oravský hrad – dobrodružstvo plné histórie

Návšteva Oravského hradu je povinnou jazdou, ak sa na Oravu vyberiete na predĺžený víkend či dlhšiu dovolenku. Táto impozantná stavba ponúka zaujímavé prehliadky pre deti aj dospelých, počas ktorých sa môžete dozvedieť viac o jej histórii, architektúre a legendách. Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii špeciálne tematické prehliadky, ktoré zahŕňajú interaktívne ukážky a sú zamerané na zábavu a vzdelávanie.

Oravská priehrada – vodné radovánky

Oravská priehrada je ideálnym miestom na strávenie aktívneho dňa s rodinou. Čochvíľa tu máme leto a pokiaľ nechcete za vodou cestovať za hranice, Oravská priehrada vám vynahradí kúpanie v mori.

Okrem krásnej prírodnej scenérie ponúka možnosti pre plávanie, jazdu na loďkách alebo paddleboardoch. Pre najmenších návštevníkov sú tu k dispozícii detské ihriská, kde sa môžu dosýta vyblázniť.

Návšteva Múzea Oravskej dediny – spravte krok späť v čase

Múzeum Oravskej dediny je skanzen, v ktorom zistíte, ako kedysi ľudia žili na dedinách. Okrem poznávania tradičného vidieckeho života sa spolu s deťmi môžete oboznámiť s ľudovou architektúrou, zvykmi a remeslami.

Navštívte rôzne domy, mlyny či kaplnky a naučte sa viac o každodennom živote našich predkov. Múzeum pre návštevníkov pravidelne pripravuje aj podujatia. Najbližšie (17. 5. 2023) bude organizovať špecializovaný program pre deti Zahrajme sa ako kedysi.

Národný park Malá Fatra – prírodný raj pre rodiny

Orava hraničí s národným parkom Malá Fatra, ktorý ponúka množstvo turistických trás vhodných pre rodiny s deťmi. Objavte krásy prírody, navštívte impozantné vodopády, ako je napríklad Roháčsky vodopád, alebo sa vyšplhajte na vrcholy s nádhernými výhľadmi.

Pre deti sú tu k dispozícii náučné chodníky, ktoré ponúkajú zábavné a interaktívne zastávky, Môžu sa tu napríklad viac dozvedieť o miestnej flóre a faune a konečne si oddýchnu od telefónov. 🙂

Dobrodružstvo v lanovom centre Funny Park v Oravskej Lesnej

Pre rodiny, ktoré milujú adrenalín a výzvy, je lanové centrum ideálnym miestom na strávenie energického dňa. Centrum ponúka rôzne obtiažnosti trás, takže si tu nájde zábavu každý člen rodiny.

Deti sa môžu naučiť základy horolezectva a zlepšiť svoje fyzické schopnosti, zatiaľ čo rodičia budú mať možnosť relaxovať v štýlovej kaviarničke alebo sa pridať k deťom.

Kde nájsť ideálne ubytovanie pre rodinu?

Na platforme fiemso nájdete viac ako 200 oravských ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Môžete si vybrať hotel, apartmán v súkromí, no ideálnou voľbou bude chata situovaná v krásnom prírodnom prostredí s detským ihriskom.

Dôvody, prečo si rezervovať ubytovanie cez fiemso?

  • široký vyber ubytovacích zariadení pre bežných i najnáročnejších ľudí
  • ceny si určuje priamo ubytovateľ, platforma nenavyšuje cenu za ubytovanie
  • rezerváciu si dohodnete priamo s ubytovateľom
  • neplatíte žiadne extra poplatky