Prečo sú Košice a okolie atraktívne pre turistov? Ubytujte sa tu a zistite to

0
43
Prečo sú Košice a okolie atraktívne pre turistov? Ubytujte sa tu a zistite to
Prečo sú Košice a okolie atraktívne pre turistov? Ubytujte sa tu a zistite to

Mesto na východe Slovenska mnohí z nás ešte nikdy nenavštívili. Zvlášť turistov zo západnej časti Slovenska odrádza veľká vzdialenosť. Ak sa však v lokalite Košíc ubytujete, môžete tu stráviť pár čarovných dní. Nebudete ľutovať.

Historické a kultúrne bohatstvo Košíc

Košice sú jedným z najstarších miest na Slovensku a majú dlhú a pestrú históriu. Ich historické centrum je plné zachovalých historických budov, kostolov a námestí a turistom ponúka pohľad do minulosti. Azda najznámejšou pamiatkou je Dóm svätej Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku. Freskami zdobené vnútro vás na chvíľu zbaví slov a zanechá v tichom zamyslení. S bohatou históriou regiónu vás zoznámi Východoslovenské múzeum. Chcete si užiť výhľad na celé mesto? Barbakan Košice je historické opevnenie z 13. storočia a je obľúbeným cieľom turistov. Určite nevynechajte večernú prechádzku mestom.

Kultúrne podujatia

Košice sú známe svojou bohatou kultúrnou scénou. Každoročne sa tu koná množstvo zaujímavých podujatí, ako napríklad Medzinárodný filmový festival, Dni európskej kultúry alebo Košický festival hudby. Ak ste nadšencami kultúry a umenia, výlet do Košíc vás naplní tou správnou energiou. Národné divadlo Košice je najväčšie divadlo na východe Slovenska a stojí za to zúčastniť sa na jeho činohrách, operách alebo baletných predstaveniach.

Ubytujte sa v Košiciach a spoznajte prírodné krásy

Okolie Košíc ponúka rôzne tipy na výlety. Nachádza sa tu Slovenský kras s jaskyňami a pozoruhodnými krasovými útvarmi. Slanské vrchy alebo Čierna hora vám doprajú pokochať sa nádhernými prírodnými scenériami. A keďže jeden deň nebude stačiť na to, aby ste sa vžili s atmosférou mesta a spoznali všetky miestne atraktivity, najvhodnejšie je ubytovať sa priamo v Košiciach alebo ich okolí a robiť si menšie výlety každý deň. Najvýhodnejšie ubytovanie na Slovensku nájdete na stránkach fiemso.com, kde si dovolenku dohadujete pohodlne, rýchlo a bezpečne priamo s poskytovateľom ubytovania, bez vedľajších poplatkov.

Možnosti aktívneho odpočinku

Máte radi turistiku, cyklistiku alebo zimnú turistiku na bežkách? V Košiciach sa nachádza aj niekoľko golfových ihrísk a wellness centier pre tých, ktorí počas dovolenky hľadajú oddych a relaxáciu. Čas vám spríjemní aj množstvo útulných kaviarničiek alebo skvelých reštaurácií ponúkajúcich špeciality domácej aj zahraničnej kuchyne. Toto všetko robí z Košíc a ich okolia atraktívnu destináciu pre turistov, ktorých láka kontakt s históriou, kultúrou a prírodou a možnosti aktívneho odpočinku.