Poznáme 5 najfrekventovanejších letísk sveta

0
889

Cestovanie lietadlom patrí každý rok k stále viac obľúbenej preprave ľudí po celom svete. Hoci väčšina tento spôsob cestovania miluje, nájdu sa aj takí, ktorí ho zatracujú. Dôvody môžu byť hocijaké, no najčastejším je ich strach z poruchy alebo iného problému, vďaka ktorému príde k veľkej tragédii. Aj napriek tomu, že pri leteckých nešťastiach zomrú stovky ľudí, stále je táto doprava dokázateľne najbezpečnejšou na svete.

Síce nie je rozdiel v tom, či cestujete z malého alebo obrovského letiska, počas návštevy tých rušných zažívajú mnohí pasažieri ťažké časy. Dôvodom bývajú najmä ich jazykové schopnosti, ktoré u mnohých nie sú práve na svetovej úrovni. Veľké priestory letiska sú pre nich komplikáciou a zlá orientácia zbytočne zvyšuje stres, ktorý nikto z nás nepotrebuje. Pravdou však je, že niektoré z najväčších letísk na svete sú naozaj komplikované a pokojný nástup do lietadla môže sprevádzať množstvo problémov. Ak navštívite niektoré z letísk, ktoré ročne prepraví desiatky miliónov ľudí sami uvidíte, čo všetko budete musieť pred nástupom do lietadla prekonať. Toto je 5 TOP najväčších a najfrekventovanejších letísk na našej planéte.

  1. Tokyo International Airport

Keďže samotné Tokio patrí k najväčším mestám na svete je preto samozrejmé, že aj jeho letisko patrí  k tým najviac vyťaženým. Nájdeme ho v tokijskej časti Ota a okrem oficiálneho názvu je známe aj ako Haneda Airport. Ročne prepraví v priemere viac ako 65 miliónov cestujúcich, čo je naozaj obdivuhodné číslo.

  1. O´Hare International Airport

Nie je ničím výnimočným, že práve americké letiská sú tými najväčšími na svete. Dôvodom je obrovské množstvo ľudí, ktorí tento spôsob prepravy obľubujú a to najmä kvôli úspore času a financií. Toto obrovské letisko sa nachádza približne 30 kilometrov severozápadne od Chicaga a zložené je zo štyroch terminálov. Názov dostalo podľa jedného z prvých amerických leteckých hrdinov a je schopné ročne prepraviť viac ako 66 miliónov ľudí, z ktorých je obrovská väčšina Američanov.

  1. London Heathrow Airport

Tretím najviac frekventovaným je európske letisko v Londýne.  Pravé ono je tým, s ktorým má osobnú skúsenosť aj mnoho Slovákov, nakoľko je vstupnou bránou do Veľkej Británie. Nielenže je hlavným spojovníkov britských ostrovov s Európou, ale denne z neho štartuje aj veľké množstvo letov do USA. Každý rok jeho terminálmi prejde 70 miliónov cestujúcich, čo si my na Slovensku ani len nevieme predstaviť.

  1. Beijing Capital International Airport

Na druhom mieste sa medzi najväčšími letiskami sveta objavuje čínske letisko v Pekingu. Jeho terminály dokážu ročne prepraviť až 80 miliónov cestujúcich, čo je približne 50 krát viac ako ročný počet pasažierov na bratislavskom letisku. Keďže z pohľadu rastu je veľmi dynamické, je veľmi pravdepodobné, že o nejaký čas mu bude patriť svetové prvenstvo. Ak toto letisko niekedy navštívite určite to pre vás bude zážitok na celý život.

1.Hartsfield- Jackson Atlanta International Airport

Jednotkou v objeme leteckej prepravy je už dlhé roky americké letisko v Atlante, ktoré je schopné ročne vypraviť a prijať takmer 100 miliónov cestujúcich z celého sveta. Výnimočné je aj možnosťou využívania priamych letov do všetkých kútov na hociktorom kontinente. Priestory sú také obrovské, že letisko disponuje pod zemou vlastným metrom, ktoré pasažierov prepravuje medzi terminálmi. Ak budete mať možnosť toto letisko navštíviť, v žiadnom prípade neváhajte. Zážitok z tohto letiska je jedinečný a nenaskytne sa vám takmer nikde inde na svete.