Požičovňa stavebných strojov vám pomôže pri stavbe domu

0
63
Požičovňa stavebných strojov vám pomôže pri stavbe domu
Požičovňa stavebných strojov vám pomôže pri stavbe domu

Ceny stavebných prác i materiálov letia nahor, čoraz viac ľudí sa teda rozhoduje stavať svojpomocne. Bez potrebných skúseností, ale najmä stavebných strojov to však nejde a investovať do jeho nákupu je ekonomický nezmysel. Lepším riešením je požičovňa stavebných strojov – v článku vám poradíme, ako vám pomôže.

Vymeňte lopatu za minibager či bager

Neoceniteľným pomocníkom pri prvých stavebných prácach na rodinnom dome je bager. Za niekoľko hodín zvládne zhrnúť vrchnú vrstvu ornice, vykopať výkopy na základy, inžinierske siete, pivnicu, bazén, záchytnú nádrž či na hocičo iné. Ešte lepším pomocníkom je kolesový rýpadlo-nakladač, ktorý je vybavený klasickou lyžicou vzadu a širokou lopatou vpredu. Minibager zase využijete na precíznejšiu prácu, veľké výkopy s ním však môžu trvať podstate dlhšie ako s bagrom. Vďaka vymeniteľným lyžiciam, ale aj ďalšiemu príslušenstvu, môžete tieto stroje použiť aj na búranie starých stavieb na pozemku.

Na úzke výkopy pre inžinierske siete nepotrebujete vždy veľký stroj, alternatívou bagru môže byť aj zemný drážkovač. Na zhutňovanie zeminy či makadamu vám poslúžia hutniace vibračné dosky či vibračné nohy.

Požičovňa stavebných strojov aj náradia

Pri stavbe domu sú činnosti, ktoré by ste mali nechať na odborníkov, alebo ich minimálne vykonávať pod ich dozorom – napr. rozvody elektriny či plynu. Ak sa rozhodnete ich realizovať svojpomocne, môže vám takisto pomôcť požičovňa stavebných strojov. V tých lepšie vybavených nájdete aj náradie ako búracie či vŕtacie kladivá, drážkovacie frézy, rôzne píly, ale aj vysávače, tlakové čističe či ručné náradie.

Stavebné stroje, ale aj elektrocentrály

Niekedy chcete začať stavať čo najskôr napriek tomu, že na pozemku nemáte k dispozícii aktívnu elektrickú prípojku. V každej lepšej požičovni stavebných strojov preto nájdete nielen stavebné stroje, ale aj elektrocentrály rôznych výkonov. Ich prevádzka možno nie je najekologickejšia, umožní vám však pracovať nepretržite, bez ohľadu na dostupnosť elektrickej energie.