Nechovajú sa len andulky, obľúbení sú aj tradiční holubi

0
277

Dokázali by ste povedať, aký koníček sa radí k vôbec najstarším koníčkom? Ako si skôr ľudia vypĺňali svoj voľný čas? Zhotovovali si ľudia miláčikov, aby neboli tak moc sami? Alebo sa maznáčikovia nerobili? Pravdou je, že už pred desiatkami rokov sa správali holuby. Chov vtáctva je v súčasnej dobe opäť na vrchole, jedná sa o čoraz obľúbenejšie koníček. Konkrétne chovu holubov sa opäť prichádza na chuť rovnako ako kedysi. Ľudia sa pravdepodobne nechávajú inšpirovať tým, čo bolo.

Avšak chov holubov je samozrejme skvelý koníček. Mnohí chovatelia sa chváli exotickými vtákmi, ako sú kanáriky alebo papagájiť, ale nie je nad klasické holuby, ktorí sú skrátka naši, nie sú to exotické, zahraničné “naplaveniny”.

Navyše holuby nie sú tak nároční ako papagájiť alebo napríklad spomínaní kanáriky. K svojmu spkojenému životu toho nepotrebujú veľa, vlastne len zopár vecí.

Čo holubovia potrebujú?

K svojmu spokojovénmu životu potrebujú holubovia prevažne krásny, kvalitný a priestranný holubník, odkiaľ sa budú pozerať na svet a kde sa prípadne môžu skrývať treba pred dažďom. Aj holuby skrátka potrebujú mať svoj domov, holubník takýmto domovom bude.

Aby ste si svoje okrídlené miláčikov priviezli domov, odporúčame si zaobstarať prepravné boxy, ktoré zabezpečia, že vám holuby len tak neuletí. Zaobstarať sa oplatí tiež holubní vlet, ktoré taky oceníte vy aj vaši okrídlení spoločníci.

Zostavte si boxy, vletí aj holubníky sami

Ostatne nemusíte sa so všetkým, čo Holubovej potrebujú, ťahať sami. Môžete si to pekne poskladať až doma kúsok po kúsku. Pokiaľ si zaobstaráte stavebnicu Aluhobby, hravo si až doma postavíte holubník, vletí alebo boxy také, aké ich chcete mať podľa jednoduchého návodu. Stavebnica sa skladá z hliníkových profilov a ďalších súčiastok zabezpečujúcich kvalitu a dlhú životnosť.