Kupujete jazdené auto? Podľa tohto spoznáte vozidlá v skvelom stave

0
618

Kvôli obávam z predajcov, ktorí k zákazníkom nepristupujú férovo, sa mnoho záujemcov kúpe staršieho vozidla radšej vyhne. Pritom jazdené vozidlá ponúkajú skvelú možnosť v pomere cena/výkon. Ako si však nájsť auto, pri ktorom sa nemusíte obávať skrytých závad či zamlčaných informácií o jeho stave? Výbornou možnosťou sú certifikované jazdené vozidlá, ktoré prešli prísnou kontrolou Dekra. Čo znamená, keď auto disponuje týmto certifikátom?

 

Čo je certifikát Dekra

Dekra je nemecká organizácia, ktorá vznikla v roku 1925 a zaoberá sa kontrolou vozidiel. Je tretia najväčšia na svete a jej výsledky testov sú rešpektované v celej Európe. Vozidlo s certifikátom Dekra musí spĺňať prísne technické normy stanovené touto organizáciou. Počas testu sa kontroluje až 100 rôznych bodov – napríklad stav agregátu, doklady či pôvod vozidla.

 

Certfikované jazdené vozidlá od tejto organizácie nájdete iba u autorizovaných predajcov, ktorí splnili náročné podmienky členstva tohto programu. Pri ich testovaní sa používajú najmodernejšie metódy a diagnostiky, ktoré sú nezávislé. Pomocou nich sa dokonca vypočíta aj cena vozidla, ktorá objektívne zhodnotí všetky dôležité faktory.

Prečo kúpiť certifikované jazdené vozidlo

Výhod, prečo si vybrať certifikované jazdené vozidlo, je hneď niekoľko. Jednou z nich je aj minimálne ročná záruka. Okrem toho organizácia Dekra ručí svojím certifikátom aj za výborný stav tohto vozidla. Fakt, že je rešpektovaný nielen na Slovensku, ale aj v ďalších európskych štátoch, svedčí o dôkladnosti tejto kontroly.

Keď si kupujete certifikované jazdené vozidlo, nemusíte sa obávať skrytých porúch, ktoré sa pred vami predajca snaží utajiť. Odpadá tiež problém, kde nájsť automechanika, ktorého si so sebou zoberiete na prehliadku vozidla. Niektorí predajcovia certifikovaných jazdených automobilov dokonca ponúkajú aj ďalšie služby ako asistenčnú službu či náhradné vozidlo v prípade poruchy.

Vyberajte u autorizovaných predajcov

Jazdené vozidlá s certifikátom Dekra nájdete iba u autorizovaných predajcov konkrétnych značiek. Medzi takých patrí napríklad najväčší predajca nových a starších automobilov na Slovensku – spoločnosť Final-CD. Tu nájdete vozidlá značiek Peugeot, Opel a Citroën, ktoré úspešné prešli náročnými diagnostickými testami Dekra. Tento predajca ponúka iba automobily vyrobené najviac pred ôsmimi rokmi, ktoré nemajú najazdených viac ako 150-tisíc kilometrov. Viac informácií o týchto modeloch nájdete na internetovej stránke www.finalcd.sk.