Kúpa nového alebo jazdeného auta?

0
124

Neviete sa rozhodnúť? Poradíme vám

Kedy sa viac oplatí kupovať nové auto a kedy postačí jazdené? Aj vy si kladiete túto otázku? Priblížime vám plusy a mínusy oboch a poradíme, v ktorých prípadoch kupovať aké auto.

Pre väčšinu kupujúcich je základným parametrom pri výbere automobilu pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Cena sa odvíja od faktorov ako sú značka, motor, doplnková výbava, použité technológie, spôsob používania, údržba, či počet najazdených kilometrov a opotrebovanie. Zamyslite sa, aký druh auta by vám vyhovoval, čo všetko potrebujete, čo je naopak pre vás zbytočné, aby ste si uľahčili výber.

Nové auto – kedy ho kupovať?

Najazdíte ročne mnoho kilometrov a pravidelne cestujete i na dlhšie vzdialenosti? Potom zrejme máte v tejto otázke jasno. Výber nového auta je relatívne jednoduchý. Stačí si zvoliť značku, akú by ste chceli a následne sa obrátiť na autorizovaného predajcu. Pokiaľ je to možné, skúste navštíviť viacerých a nechať si vypracovať ponuku na dané vozidlo. Informujte aj na rôzne nadštandardné služby, ktoré daný predajca môže poskytnúť. Porovnávajte a dajte si čas na rozmyslenie.

Azda najväčším benefitom je to, že nový automobil priamo zo showroomu si môžete vyskladať presne podľa svojich predstáv. Od kombinácie typu karosérie a pohonu cez farby, štýl až po jednotlivé prvky výbavy. Takéto auto žiari a vonia novotou. V cene je aj záruka, servis, asistenčné služby priamo od výrobcu. Ak premýšľate nad novým autom, odporúčame pozrieť si Opel Astra disponujúci 3D prednou maskou a motorom s nízkymi emisiami CO2. 

Jazdené auto – kedy ho kupovať?

Ak absolvujete väčšinou len krátke trasy po meste, do práce, či nakúpiť a spravíte do 10 000 kilometrov ročne, je pre vás jazdené auto ideálnou voľbou. Hoci treba počítať s tým, že si s ním kupujete aj jeho históriu. Spôsob zaobchádzania s automobilom sa skôr či neskôr prejaví. V závislosti od doby používania a počtu najazdených kilometrov klesá nielen jeho cena, ale aj jeho nezávadovosť.

Avšak jazdené auto ponúka možnosť nákladových kompromisov. Dá sa zvoliť lacnejší servis či staviť na lacnejšie neoriginálne náhradné diely. A v neposlednom rade si za nižšiu sumu môžete dopriať značku či model, o ktorom ste už dlhšie snívali, ale nemohli ste si ho dovoliť ako nový. Napríklad taký Opel Crossland X, kombinujúci robustnosť SUV s komfortom a uhladenejším dizajnom viacúčelových vozidiel.

Vyberte si svoje auto u profesionála

Viac než 800 modelov áut okamžite k odberu. Kvalitná nemecká značka Opel, známa modelmi Opel Astra, Opel Corsa, či Opel Grandland. To je spoločnosť MaH. Najväčší predajca áut značky Opel na Slovensku. Prevádzkuje štyri predajno-servisné centrá, ktoré nájdete v Bratislave (Panónska cesta, Polianky), Nitre a Trenčíne. Príďte si vybrať automobil podľa vašich predstáv a nechajte si poradiť od odborníkov, ktorí sú na trhu už takmer tri desiatky rokov.