Kuchyňa na mieru je aj o rozumnom výbere osvetlenia: takto ju urobíte čo najviac praktickou

0
51
Kuchyňa na mieru je aj o rozumnom výbere osvetlenia: takto ju urobíte čo najviac praktickou

Výber osvetlenia do kuchyne je omnoho dôležitejší, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Správne zvolené svietidlá pomáhajú zefektívniť čas strávený v kuchyni, zvyšujú bezpečnosť pri príprave jedál a zároveň dotvárajú atmosféru. Pozrite sa s nami, aké osvetlenie by nemalo chýbať v žiadnej modernej kuchyni.

Kuchyňa na mieru nekončí pri plánovaní kuchynskej linky. Aby ste vytvorili naozaj bezpečný priestor, v ktorom sa dobre varí aj stoluje, mali by ste myslieť na praktické detaily. Osvetlenie je jedným z nich.

Moderná kuchyňa využíva rôzne typy svietidiel

Pracovná linka, sporák, jedálenský kút. Každá časť kuchyne vyžaduje špecifický typ osvetlenia. Pozornosť by ste mu mali venovať už počas plánovania kuchyne. Odkiaľ smeruje do kuchyne denné svetlo? Ktoré plochy ho odrážajú? Kde potrebujete mať viac svetla a kde stačí slabšie osvetlenie?

Každá časť kuchyne potrebuje iný typ svetla. Nad jedálenský stôl môžete siahnuť po dizajnových svietidlách, nad pracovnú plochu zvoľte praktické silnejšie svetlá.

Komplexné osvetlenie miestnosti zabezpečia stropné svietidlá. S výberom dizajnových a funkčných svietidiel do vašej novej kuchyne vám poradia profesionálni dizajnéri zo slovenskej spoločnosti Sanas.

Osvetlenie kuchynskej linky na mieru zvyšuje bezpečnosť

Krájanie, sekanie, miešanie, kontrola jedál počas varenia či pečenia. Príprava pokrmov si vyžaduje pozornosť. Dostatočné osvetlenie pracovnej plochy patrí medzi povinnú výbavu každej modernej kuchyne.

Bez neho sa nielen zvyšuje riziko poranení, ale tiež sa predlžuje čas strávený pri sporáku. Na osvetlenie kuchynskej linky sú vhodné LED pásiky, svetelné lišty alebo bodové svetlá.

Praktické riešenie osvetlenia kuchynskej linky na mieru predstavujú LED pásiky, ktoré disponujú možnosťou nastavenia intenzity svietenia.

LED osvetlenie znižuje náklady na energie

Koľko času strávite v kuchyni? Dosť na to, aby ste mysleli aj spotrebu energie. LED žiarovky spotrebujú v porovnaní s klasickými pri vyššom výkone menej energie. Navyše majú dlhšiu životnosť, nie je potrebné ich často meniť.

Sú bezpečné na dotyk, malé a ľahké – vďaka variabilite sa prispôsobia vašim potrebám. Môžete ich využiť aj ako dizajnový prvok na kuchynské skrinky či barový pult.

Plánujete prerábku kuchyne? Pri výbere kuchynskej linky nezabudnite na správne osvetlenie.

Kliknite na www.sanas.sk a poraďte sa s profesionálmi na projektovanie a montáž kuchýň na mieru.