Kožené šľapky: obľúbené typy

0
409

Každá žena to pozná. Prichádza leto a neviete čo si obuť. Aj keď máte doma v skrini niekoľko druhom obuvi, vždy je to veľká dilema. Správne zladiť obuv s oblečením dá niekedy zabrať.

Raz je to elegantný štýl, inokedy športový alebo ležérny. V lete je to o to ťažšie, že niekedy je vonku extrémne teplo a treba myslieť aj na nohy. Samozrejme ak si dáte formálne oblečenie, hodia s k nemu lodičky. Avšak vydržať celý deň v lodičkách tiež nie je najjednoduchšie a nohy dostanú zabrať.

Preto okrem imidžu treba myslieť aj na zdravie. Ak sa chystáte na stretnutie alebo si vaša práca vyžaduje formálny dress code, možnosťou sú aj sandále. Tie sú pohodlnejšie ako lodičky a poskytnú vašim nohám hlavne v horúcom počasí viac vzduchu a pohodlia. Je však viacero typov sandál, ktoré sa tak dajú využiť pri rôznych príležitostiach a dajú sa skombinovať s rôznymi štýlmi oblečenia. Avšak asi najpopulárnejšou letnou obuvou sú šľapky. Nakoľko tento druh obuvi ponúka obrovské množstvo možností a druhov, dajú sa kombinovať prakticky s akýmkoľvek oblečením. Či už idete do práce, na obed s kamarátkami, nakupovať alebo na dovolenku. Šľapky by teda nemali chýbať v skrini žiadnej ženy.

Medzi najobľúbenejšie patria kožené šľapky, ktoré patria medzi tie kvalitnejšie a poskytnú vám a vašim nohám okrem pekného vzhľadu aj stabilnú oporu. Na výber dostať mnoho druhov, či už ide o kožené šľapky s nízkym opätkom a nízkou alebo vysokou platformou, ktoré sú vhodné takmer na každú príležitosť a slúžia aj ako vychádzková obuv. Ak sa chystáte na dovolenku, tak ich určite oceníte pri dlhých prechádzkach alebo ako obuv na pláž. Ak chcete zvoliť formálne oblečenie, ale nemáte vhodné lodičky alebo sandále, šľapkami s vyšším opätkom nič nepokazíte. Na výber je mnoho farebných možností a rôznych prevedení, takže určite nájdete správnu voľbu, ktorú hľadáte.