Elegantné a formálne. Novinky vo svete kabátov

0
76
Novinky vo svete kabátov

Kabáty predstavujú must-have kúsky vysokej dámskej elegancie a prestíže. Aj preto ich výber podlieha prísnym zásadám. Kabáty síce patria k sezónnym, ale trvácnym odevom na niekoľko rokov. Z toho vyplýva jasná podmienka – uprednostňujeme kabáty vysokej kvality od overených výrobcov, pričom na ne nešetríme!

Aké sú kritériá výberu dámskych kabátov?

Účel

Prvou zásadou je účel, resp. príležitosť, na akú si kabát zakupujeme. Je to najmä preto, že kabát nepatrí medzi najpraktickejšie a tobôž nie najvšestrannejšie súčasti outfitu. Aj medzi elegantnou módou nachádzame jemné rozdiely, pričom nie každý z týchto kabátov budeme mať na sebe len chvíľočku. Elegancia taktiež vyžaduje komfortné nosenie bez dodatočných úprav.

Materiál

Na to nadväzuje funkčný materiál, ktorý pôsobí predovšetkým ako izolant tepla. Túto úlohu plní napr. vlna s prímesou ďalších prírodných látok, najčastejšie s kašmírom. Luxusné vyžarovanie zabezpečujú aj kožené prechodné kabáty.

Typ postavy

Pozor, pri kabátoch sa až tak nespoliehame na najnovšie trendy, pretože nie všetky dokážu vyhovovať našim požiadavkám, resp. možnostiam nosenia. Kabát podporuje prirodzenú dámsku postavu, a tak postupujeme aj pri výbere.

Pre ilustráciu vyberáme 3 najdiskutabilnejšie, ku ktorým patrí postava ovál. Najväčšie rozmery dosahujeme v páse, aj keď nohy zostávajú štíhle. Najviac vám pristane áčkový model alebo ktorýkoľvek iný zvýrazňujúci štíhle nohy.

Inou je postava trojuholník, pri ktorej zápasíme so širšími bokmi. Zdôrazňujeme tak ostatné proporcie, napr. štíhly pás pomocou ozdôb, riasenia alebo netradičné gombíkové či golierové usporiadanie na zvýraznenie vrchnej časti.

V prípade rovnako širokých proporcií v pleciach, páse a v bokoch nie sme obmedzované ani v dĺžke, ani v type elegantných kabátov.

Najlepší výber elegantných kabátov na jeseň/zimu 2022

Ak chceme výberom kabátu dosiahnuť všestrannú eleganciu, vychádzame z tradičných neutrálnych modelov. Medzi ne môže patriť dámsky kabát vysokej elegancie z funkčnej dvojitej vlnenej zmesi s prestrihnutím v páse. Dostupný je v dĺžke po kolená, a preto vyhovuje skôr vyšším a štíhlejším dámam. Vo vhodnom outfite si ho dokážeme užiť ako na spoločenskú, tak aj na casual príležitosť.

O tom, že kabát s detailom z módy „neuletel“, dokazuje vlnený model s koženými strapcami v spodnom lemovaní. Perfektne sa hodí k ďalším koženým kúskom outfitu, teda k rebelantským povahám.

Nedá nám nespomenúť tradičný poncho kabát s okrúhlym výstrihom a dvojradovým zapínaním, pričom nesmú chýbať ani praktické spevnené vrecká.

Kabáty alebo bundy? Aj jedny, aj druhé dokazujú, že jesenná a zimná móda naďalej prežaruje, zahrieva a nestarne!