Chemikálie, ktorých vlastnosti vás prekvapia

0
296
Chemikálie

Predstavíme vám dvojicu chemických látok, ktoré sú nielen jedinečné z hľadiska svojej charakteristiky, ale zároveň majú aj veľmi špecifické využitie.

Pôsobivá chemická reakcia aj čistiaci potenciál

Niektoré chemikálie sa vyznačujú vskutku unikátnymi a nezvyčajnými vlastnosťami, s akými sa u iných bežne nestretneme. Jednou z nich je aj luminol cena za ktorý sa pohybuje zhruba v rozmedzí od 20 do 530 eur v závislosti od požadovaného množstva pri baleniach s hmotnosťou od jedného až do sto gramov. Na cenu má vplyv aj výrobca, ktorého v tomto prípade predstavujú laboratóriá Glentham Life Sciences, PanReac AppliChem a Carlos Erba Reagents.Výnimočná charakteristika luminolu pritom spočíva v jeho chemickej luminiscencii čiže schopnosti vyžarovať svetlo výrazného modrého odtieňa. Vzhľadom na podobnú vlastnosť neprekvapí, že prvoradým odborom pracujúcim s luminolom v praxi sú forenzné vedy využívajúce reakciu tejto chemikálie s kyslíkom.

Výrazné čistiace schopnosti sú zas badateľné v súvislosti s látkou známou ako deconex 11 universal vďaka čomu je jej hlavným účelom čistenie a dezinfekcia  sklenených pomôcok používaných v rámci laboratórneho výskumu. Týmto spôsobom sa predchádza kontaminácii, keďže laboratórne sklo musí byť pred každým použitím precízne vyčistené do najmenších podrobností. Najčastejšie sa stretávame s päťlitrovým balením deconexu pochádzajúceho z dielne výrobcu PanReac AppliChem. V podobnej verzii je tento praktický čistiaci prostriedok ponúkaný za cenu 250 eur bez DPH respektíve do 300 eur vrátane DPH.

Špecializovaný sortiment za pár klikov

Nielen originálne chemické a farmaceutické látky, ale aj doplnky stravy či prísady aplikované v potravinárskom priemysle patria k špecialitám distribútora a predajcu Alchimica. Disponuje vlastnou webovou stránkou, z ktorej si predstavitelia rôznych vedných odborov či priemyselných odvetví môžu zadovážiť sortiment potrebný pre svoju vedeckú, výskumnú prípadne výrobnú činnosť. K častým zákazníkom predajcu sa radia tak viaceré súkromné a štátne laboratóriá, ako aj zdravotnícke zariadenia, výskumné ústavy alebo dohľadové orgány štátnej správy . Pokiaľ teda vaše pracovisko spadá do niektorej z uvedených kategórií a potrebujete uvedený sortiment, už viete, kam sa možno s podobnou požiadavkou obrátiť.