Aj s búraným autom môžete byť v pohode

0
388

Auto nie je lacná záležitosť. Ak ešte k tomu havarujete alebo sa vaše auto inak poškodí, výdavky na opravu sa môžu vyšplhať až do niekoľkých tisícov eur. Mnohým nástrahám z vonkajšieho prostredia sa pritom nedá vyhnúť tak ľahko. Na výtlky, divú zver či nepriaznivé počasie môže natrafiť hocikto a od nehody už nie je ďaleko. A čo potom? Ak máte vaše auto dostatočne poistené, panikáriť nemusíte a vaša peňaženka plakať tiež nebude. O náhradu škody sa postará vaša poisťovňa.

Poistite sa iba proti tomu, čo vám naozaj hrozí

Na Slovensku má havarijné poistenie iba tretina vozidiel. Vodiči nie sú spokojní s cenou balíkov havarijných poistiek, ktoré často zahŕňajú aj tie riziká, ktoré si poistiť nepotrebujú. Ak parkujete vaše auto vo vlastnej garáži a nejazdíte po cestách, kde sa často vyskytuje divá zver, pripoistenie proti krádeži a stretu so zverou bude pre vás zbytočné. Poisťovne však klientom umožňujú poistenie iba tých rizík, o ktoré majú záujem. Klient si tak v rámci svojej havarijnej poistky môže zvoliť iba tie riziká, ktoré potrebuje a vyskladať si poistenie podľa seba. Navyše, pri uzatvorení havarijného poistenia online môže výrazne ušetriť.

Spoľahnúť sa môžete aj na asistenčné služby

Za posledné roky sa výrazne zvýšil aj rozsah asistenčných služieb, ktoré vám môžu poskytnúť nielen technickú, ale aj právnu a inú pomoc. Ak je vaše vozidlo nepojazdné v dôsledku havárie, asistenčná služba vám zabezpečí odtiahnutie vozidla. V prípade, že havarujete v zahraničí, zabezpečí vám aj prekladateľa, pomoc pri vypĺňaní dokumentov v cudzom jazyku či náhradné ubytovanie.

Pri voľbe vášho PZP či havarijného poistenia preto zvážte, či by sa rozšírené asistenčné služby nehodili aj vám a zistite, čo všetko zahŕňajú.

Môžete byť prekvapený, aký rozsah pomoci vám vedia poskytnúť. Ak sa vám potom stane nehoda, budete presne vedieť, na koho sa obrátiť a inak stresujúcu situáciu môžete zvládnuť s pokojom. S havarijným poistením máte pomoc vždy po ruke.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com