5 zaujímavých informácií o plastových oknách

0
55
5 zaujímavých informácií o plastových oknách

Väčšina ľudí berie plastové okná len ako nutnosť resp. typ výplne diery v stavbe. Plastové okná však plnia oveľa viac funkcií. Ide napríklad o priepustnosť svetla do interiéru, chránia váš príbytok pred zlodejmi, bránia prenikaniu šumu z exteriéru a v neposlednom rade ušetria financie, pretože dokážu tepelne izolovať. Priblížme si zaujímavé informácie, ktoré vám umožnia nahliadnuť do sveta plastových okien.

1. Najlacnejšia možnosť vyplnenia stavebných otvorov

Vyplniť stavebné otvory t.j. kúpiť dvere a okná dokáže uhryznúť riadnu časť rozpočtu pri dokončovaní stavby. Nemusíte hodiny skúmať ceny, pretože práve plastové dvere a okná sú bezkonkurenčne najlacnejšie. Plastové okná cena je nízka a napriek tomu sa tieto okná vyznačujú skvelými vlastnosťami. Okná i dvere z plastu navyše vyzerajú moderne a jednoducho sa udržujú.

2. Dlhá životnosť a ekologická využiteľnosť

Keď si kúpite dvere a okná z plastu, tak ste si vlastne kúpili doživotnú záruku. Moderné PVC zmesi predĺžili životnosť plastových okien až na 30 rokov. S kvalitnou povrchovou úpravou dokážu odolávať vysokým i nízkym teplotám. Po doslúžení okien je plast recyklovateľný a je ho možné využiť na výrobu rôznych predmetov, napríklad dlaždíc.

3. Skvelá zvuková a tepelná izolácia

Plastové okná Bratislava musia odolávať zvýšenému šumu z ulice. Bývanie v rušnom meste so sebou nesie neustály stres, ktorý je nutné kompenzovať relaxom v domácom prostredí. Je zrejmé, že izolácia zvuku akú ponúkajú plastové okná by ste s iným typom okien nikdy nedosiahli. Nemenej dôležitá je tepelná izolácia. S plastovými oknami ušetríte na kúrení i chladení miestností, pretože udržujú vo vnútri stabilnú teplotu.

4. Odolné za akýchkoľvek poveternostných podmienok

Okná a dvere z plastu je možné umiestniť kdekoľvek bez ohľadu na orientáciu otvorov alebo bez ohľadu na poveternostné podmienky. Plastové okná dobre odolávajú UV žiareniu i nízkym teplotám. Hodia sa na menšie i väčšie okná, možné je ich vyrobiť v atypických tvaroch. Ak máte plastové okná, nemusíte sa báť korodovania, olupovania farieb alebo deformácie profilov.

5. Vhodné do všetkých typov stavieb

Plastové okná a dvere sú ideálne aj z hľadiska dizajnu. Prakticky neexistuje farba, v ktorej by sa nedali vyrobiť. Možné sú tiež rôzne povrchové úpravy plastu. Plastové okná budú vyzerať perfektne na novostavbách v modernom i klasickom štýle alebo na starších rodinných domoch.