5 tipov, ako vylepšiť štvorkolku

0
81
5 tipov, ako vylepšiť štvorkolku

Jazdu na štvorkolke si zamilujete už po niekoľkých kilometroch. Táto láska je na celý život, a preto sa budete snažiť niečo neustále vylepšovať, robiť na nej rôzne tuningy a dokupovať príslušenstvo. Doplnky a príslušenstvo je možné zohnať pre športové i úžitkové modely štvorkoliek. Prinášame vám 5 tipov, ako sa dá so štvorkolkou vzhľadovo a technicky vyhrať.

1. Svetlomety a svetlá

Štvorkolky majú síce svetlomety dostatočne silné, ale v tejto oblasti pri tuningu nejde ani tak o funkčnosť ako o vzhľad. Klasické žiarovky je možné priamo v svetlometoch vymeniť pomocou malého technického triku za LED. Ešte lepšou myšlienkou je pridanie svetelnej lišty s farebnými LED žiarovkami. Takto vytuningovaná štvorkolka bude vidieť z diaľky a umožní vám jazdiť so strojom aj po zotmení.

2. Predný ochranný štít

Ku každej štvorkolke je možné dokúpiť predný ochranný štít. Pridanie štítu zvýši komfort jazdy v lete i v zime. V lete sa zbavíte otravného hmyzu a v zime vás štít ochráni pred studeným vetrom alebo šľahajúcimi vločkami snehu. Štíty sa predávajú vo forme čiastočného plexi štítu umiestneného medzi riadidlami alebo ako plné čelné sklo.

3. Farebné panely

Predné či bočné steny štvorkolky je možné zmeniť na nepoznanie vďaka farebným panelom, nálepkám alebo fóliám. Nudné farby budú šmahom ruky preč a nahradia ich viacfarebné vzory či nápisy. Lacnejšou alternatívou k výmene panelu sú farebné laky alebo nalepenie fólií.

4. Interiér

Vylepšiť v štvorkolke môžete aj interiér. Niektoré lacnejšie modely štvorkoliek majú od výrobcu nainštalované nepohodlné sedadlá. Buď sedadlo vymeníte za nové, ale si dokúpite podložky, v zime sa vám zídu vyhrievané. Nové sedadlo je asi lepšou voľbou, pretože bude spĺňať požiadavky na ergonómiu. Nechajte sa inšpirovať, aké sedadlá majú najnovšie Can-Am trojkolky.

5. Snežné pásy

Veľa majiteľov štvorkoliek odloží svoje stroje na jeseň na zimný spánok. To je na škodu, pretože všetky menované zmeny v štvorkolke umožnia jazdu aj na snehu. Ak navyše vymeníte kolesá za pásový systém, tak vám nebudú robiť problémy ani snehové záveje vo vysokohorských oblastiach.