5 spôsobov, ako sa dá využiť pracovná štvorkolka

0
136
5 spôsobov, ako sa dá využiť pracovná štvorkolka
5 spôsobov, ako sa dá využiť pracovná štvorkolka

Ak sa vám zdá, že na farmách, v lese či v parkoch stále častejšie vidíte úžitkové štvorkolky, tak tento pocit je realitou. Pracovným štvorkolkám dávajú prednosť farmári i lesní poľnohospodári kvôli ich výhodám. Ide napríklad o priaznivú cenu, menšie rozmery ako má traktor, ale rovnako veľká sila či možnosť po práci využiť vozidlo aj na zábavu. V prípade, že uvažujete o kúpe úžitkovej štvorkolky, prinášame vám 5 príkladov, ako sa dá toto vozidlo využiť na farme či v záhrade.

1. Prevážanie náradia a krmiva pre zvieratá

Väčšie hospodárstvo znamená, že neustále potrebujete niečo previesť alebo odviesť. Najčastejšie ide o rôzne náradie alebo o krmivo pred domáce zvieratá. Štvorkolky sú vyrobené tak, aby sa k nim dali pripojiť vozíky a korby. Nerobí im problém odviesť v závislosti od modelu štvorkolky viac ako 1000 kg.

2. Obrábanie pôdy

Či už budete chcieť poorať pôdu v záhrade alebo na poli, vždy si zoberte na pomoc štvorkolku. Oproti traktoru nebudete mať problém vojsť ani do úzkeho priestoru medzi ovocnými stromami alebo obísť stodolu bez rizika odretia. Na obrábanie pôdy pripojte k štvorkolke pluh a rýchlosťou blesku pooriete veľký úsek.

3. Siatie a ošetrovanie plodín

Štvorkolka je vhodná aj na siatie semien. Opäť sa dá kúpiť náradie, ktoré je priamo vyrobené ako poľnohospodárske príslušenstvo k úžitkovej štvorkolke – ide o rozmetávacia zariadenie. Rastliny je nutné chrániť proti škodcom, takže k štvorkolke pripojíte posýpač naplnený hnojivom či insekticídmi.

4. Výlety do hôr a vyťahovanie dreva

K prednej časti štvorkolky je možné napojiť navijak a vytiahnuť týmto spôsobom z lesného výmoľa drevo alebo zapadnutého suseda na traktore. Pracovné štvorkolky často využívajú poľovníci, ktorí potrebujú previesť náklad do málo prístupných miest a následne odviesť ulovenú zver.

5. Aj tvrdí chlapi potrebujú zábavu

V živote udržujte balans. Po práci nezabudnite na chvíle relaxu a zábavy. Napríklad s vašou pracovnou štvorkolkou. Na cestách je síce neistá a nemôže poskytnúť toľko adrenalínu ako motorky či trojkolky, ale v lese sa poriadne odreagujete. So štvorkolkou môžete driftovať alebo skúmať málo prebádané lesné zákutia.