5 otázok a odpovedí o plechových strešných krytinách

0
73
5 otázok a odpovedí o plechových strešných krytinách
5 otázok a odpovedí o plechových strešných krytinách

Za posledné roky sa plechové strešné krytiny stali žiadaným artiklom. Na strechách novostavieb už len zriedkavo nájdete pálené škridly či iné materiály. Pravda je taká, že laik na prvý pohľad ani nedokáže odhadnúť, akú strechu má pred očami. Nové technológie umožnili vyrábať plechovú krytinu na nerozoznanie od škridlíc a šindľov. Uvažujete nad obstaraním plechovej strechy? Naše otázky a odpovede o plechových krytinách vám pri rozhodovaní pomôžu.

1. Chcem plechovú strechu, ale neviem, aká je cena. Je plechová strecha drahá?

Väčšina druhov plechových striech vás po finančnej stránke vyjdú omnoho lacnejšie ako iné varianty krytín. Plech je veľmi ľahký materiál, takže na stavbu strechy nebudete potrebovať zložité nosné konštrukcie. Samotná pokládka plechových šindľov alebo škridlíc trvá oveľa kratší čas ako pri iných druhoch striech. Približnú konfiguráciu ceny si dokážete spraviť aj sami na stránkach spoločnosti Blachotrapez.

2. Počul som, že plechové strechy sú hlučné. Je to pravda?

Za istých okolností by  mohla vytvárať zvukový diskomfort. Preto vám radíme, aby ste sa obrátili na firmu, ktorá má s realizáciou stavby plechových striech skúsenosti. Hlučnosti strechy pri daždi alebo vplyvom teplôt sa dá zabrániť výberom vhodnej strešnej krytiny, zvolením správneho podkladu, odbornej montáži a vďaka inštalácii kvalitnej izolácie.

3. Páči sa mi dom v tradičnom štýle. Nájdem vhodnú plechovú krytinu?

Jednou z výhod plechových materiálov je možnosť ich modifikovania do rôznych tvarov. Vďaka tomu sa plechové krytiny dajú vyrobiť v takom dizajne, aby strecha ladila s tradičným štýlom zvyšku domu. Na internetových stránkach blachotrapez.sk nájdete širokú ponuku plechových škridiel i šindľov v rozmanitom prevedení. Pre domy postavené v tradičnom štýle je vhodný plechový šindeľ Jánošík.

4. Kráčam s trendmi. Akú plechovú krytinu si mám vybrať?

Ak túžite po streche, ktorá kráča s dobou a bude ešte dlho moderná, tak je plechová krytina pre vás ako stvorená. Pre domy s moderným nádychom sa hodia mnohé plechové škridly z ponuky firmy Blachotrapez. Odporúčame napríklad škridle Estima alebo Kingas. Plechové strechy Blachotrapez vás nadchnú z hľadiska tvarov, farieb i cien.

5. Neviem sa rozhodnúť, či kúpiť, alebo nekúpiť plechovú strechu. Aké sú všetky výhody plechovej krytiny?

Niektoré z výhod plechových striech sme už spomínali. V prvom rade ide o nižšiu cenu oproti páleným škridlám a veľké možnosti v oblasti dizajnu. Ďalej vás poteší to, že na väčšinu strešných krytín poskytuje firma Blachotrapez celoživotnú záruku. Plechové strechy odolávajú mechanickému poškodeniu, sú tvarovo a farebne stále a neprekážajú im výkyvy počasia.