5 dôvodov, prečo si kúpiť jachtu a stráviť leto na vode

0
69
5 dôvodov, prečo si kúpiť jachtu a stráviť leto na vode
5 dôvodov, prečo si kúpiť jachtu a stráviť leto na vode

Hovorí sa, že nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. Toto pravidlo platí dvojnásobne  pri vyššej investícii akou ja kúpa jachty. Napriek tomu, že nejde o najlacnejšiu záležitosť, kúpa sa vám vskutku oplatí. Nielen vďaka tomu, že prežijete nové dimenzie dovolenky, ale tiež vďaka tomu, že na jachte môžete zarábať formou prenájmu. O tom, že ide naozaj o dobrú investíciu vás presvedčí 5 dôvodov, prečo si jachtu kúpiť a stráviť leto na vode.

1. Letnú dovolenku máte vyriešenú

Vďaka vlastníctvu jachty už nebudete musieť premýšľať, kam sa vybrať na dovolenku. Už žiadne zdĺhavé vyberanie hotela, už žiadne hádky s manželkou a už žiadny otravní susedia vo vedľajšej hotelovej izbe. Lode na predaj zažívajú boom, je čas sa po jednej poobzerať.

2. Luxus a pohodlie bez starostí

Jachta ja znakom luxusu, o tom sa nedá diskutovať. Ak si vyberiete jachtu typu katamarán, okrem luxusu sa dopracujete k maximálnemu pohodliu. Katamarán zvládne aj väčšie vlny a býva priestrannejší ako plachetnice. Pridajte si k tomu najatého kapitána a vám zostane jediná starosť – miešanie drinkov. Samozrejme, že jachtu môžete kormidlovať aj sami, ale kurz vodca malého plavidla vám nebude stačiť. Na plavenie po mori potrebujete kapitánske skúšky.

3. Pocit slobody na nezaplatenie

Na palube jachty zažijete taký pocit slobody, ktorý sa nikde inde nedá prežiť. Okolo vás len šíra modrá hladina a ticho prerušované žblnkaním vĺn. Celá plavba je vo vašich rukách. Ráno sa zobudíte v prístave, na obed lovíte ryby v zátoke a večer sledujete západ slnka z pobrežia malebného prímorského mestečka.

4. Zábava pre rodinu i partiu

Na trhu nájdete rôzne jachty na predaj, z ktorých si vyberie naozaj každý. Ak chcete na jachte tráviť čas s rodinou alebo priateľmi, vyberte si loď s viacerými kajutami.  V spoločnosti vami vybraných ľudí bude plavba zábavnejšia. Alebo si užite prvých pár dní len vo dvojici a vaši priatelia sa k vám pridajú v niektorom z prístavov.

5. Voda je najlepší terapeut

Nikde na svete si neoddýchnete tak ako na palube jachty. Jediná plavba vás zrelaxuje viac ako sto sedení u terapeuta. Jediná plavba vám vyčistí hlavu viac ako mesiac strávený v hotelovom rezorte. Každý jediný deň na jachte bude pre vás nový, plný dobrodružstva a nečakaných zážitkov. Uniknutie každodennému stereotypu je balzamom pre dušu.