5 dôvodov, prečo kŕmiť psíka barf

0
47
5 dôvodov, prečo kŕmiť psíka barf

Barfovanie resp. kŕmenie psov surovou stravou sa posledné roky dostáva do popredia u každého chovateľa, ktorému záleží na vitalite a zdraví domáceho maznáčika. Tento pre psa prirodzený spôsob stravovanie je založený na kombinácii surového mäsa, zeleniny, ovocia a dokonca byliniek. Vďaka barfovaniu budete mať vždy prehľad o tom, čo váš pes žerie a či je jeho strava vyvážená.

1. BARF – strava vhodná pre šteniatka i dospelé psy

Surová strava je vhodná nielen pre dospelé psy, ale tiež pre šteňatá. Dokonca je šteniatkam odporúčaná ako jediný zdravý variant pre vývoj psíka. Obetujte pre svojho štvornohého kamaráta trochu času a sústreďte sa na to, čo mu do misky vložíte. Surová barf strava je trošku náročnejšia na prípravu, ale vráti sa vám v podobe zdravia vášho psíka. Ak sa rozhodnete prejsť na barf v dospelom veku psíka, tak sa obráťte na odborníka. Veterinár vám poradí ako nahradiť granule pre psov surovou stravou.

2. BARF – zmena k lepšiemu na prvý pohľad

Už po pár týždňoch stravovania surovou stravou bude pes viditeľne v lepšej kondícii. Na prvý pohľad si všimnete, že sa mu zlepšil stav srsti. Srsť bude žiarivá a bude menej padať. V prípade, že psík trpí kožnými problémami, mali by sa po prejdení na barf stravu zmierniť alebo celkom zmiznúť. Samozrejme, že občas môžete psovi dožičiť aj prémiové pamlsky pre psov.

3. BARF – kvalitný a zdravý život psíka

O kvalite života psa veľa napovedá stav jeho chrupu. Psy, ktorí sa stravujú výlučne barf, majú nielen zdravý chrup, ale tiež ďasná. Tento benefit surovej stravy tkvie v tom, že prežúvaním kostí a surového mäsa sa zuby čistia i spevňujú. Zároveň psíkovi nebude zapáchať z papule.

4. BARF – zažívanie v perfektnom stave

Okrem toho, že pes bude plný sily navonok, zlepší sa tiež funkcia jeho vnútorných orgánov, a to predovšetkým zažívanie. Tráviaci systém psov je vplyvom konzumácie nekvalitných granúl vystavený riziku torzie žalúdka. Po skonzumovaní surovej stravy sa nemusíte obávať, že by psovi hrozilo pretočenie žalúdka, ktoré môže byť smrteľné. Barf strava je pre psa lepšie stráviteľná, čo spozorujete na menšom množstve exkrementov.

5. BARF – čerstvosť pre zdravé kosti a šľachy

Barfovanie je v prvom rade o strave, ktorá je čerstvá, nestráca živiny a pre psa potrebné vitamíny. Psy kŕmené barf stravou majú pevnejšie kosti, šľachy a silné svaly. Pes po prejdení na bar stravu ožije a bude sa tešiť dlhému životu bez zdravotných komplikácií.