5 dôvodov, prečo dať prednosť autostanu pred klasickým stanom

0
114
5 dôvodov, prečo dať prednosť autostanu pred klasickým stanom

Na účely kempovania jednoznačne potrebujete odolný a priestranný stan. Vybrať si je možné z veľkého množstvo značiek a modelov, takže iste jeden nájdete presne podľa vašich potrieb. A čo tak uvažovať o kúpe tak trochu netradičného stanu – stanu na auto? V zahraničí ide o veľmi využívaný typ stanu a pomaly sa dostáva aj na náš trh. Viete, prečo dať prednosť autostanu pred klasickým?

1. Stan na auto je pohodlný

V oblasti komfortu sa stan na auto nedá s tým klasickým vôbec porovnávať. Súčasťou autostanu sú pohodlné matrace, zväčša vyrobené z pamäťovej peny. Prakticky nebudete vedieť, že nespíte na posteli. Zároveň je v stane vyloženom na streche oveľa teplejšie ako na zemi.

2. Stan na auto je odolný

Konštrukcia stanu na auto je veľmi pevná a odolná. Nemusíte sa obávať výkyvov počasia. Nočná mora a nepriateľ kemperov v podobe dažďa sa v autostane premení na príjemný odpočinok pri počúvaní klepotania dažďových kvapiek. Autostany majú veľké priezory, ktoré poskytujú neuveriteľné výhľady na panorámu prírody a zároveň stan dokonale prevetrajú počas horúčav.

3. Stan na auto je bezpečný

V stane na auto ste v bezpečí pred otravným hmyzom, plazmi alebo divou zverou. Súčasťou stanu sú ochranné sieťky, ktoré zabránia prieniku komárov a iného hmyzu do vnútra stanu. Na strechu automobilu sa nedostanú divé zvieratá. V bezpečí ste aj pred zlodejmi. Žiadny nepozorovaný vstup do autostanu nehrozí.

4. Stan na auto je priestranný

Najmenšie stany na auto sú určené pre jedného človeka a najväčšie pre štvorčlennú rodinu. Avšak k stanu je možné dokúpiť prízemnú časť, ktorá sa napojí na vrchný stan. Vznikne tak akýsi dvojposchodový stan, do ktorého sa zmestí celá partia. Pokojne vyložte bicykle na nosiče bicyklov na ťažné, na strechu pripevnite autostan a vyberte sa na dobrodružné spoznávanie nových cyklistických trás.

5. Stan na auto je nenáročný na rozloženie

Stany na auto vás neoberú o čas a o nervy, o ktoré vždy prídete pri stavaní klasického stanu. Konštrukcia stanu sa sama roztiahne po vytiahnutí schodíkov alebo po potiahnutí páčky. Vašou prácou bude len pripevnenie plášťa stanu na hliníkové trúbky.