5 dôvodov, prečo by ste nielen doma mali cvičiť so švihadlom

0
334
5 dôvodov, prečo by ste nielen doma mali cvičiť so švihadlom
5 dôvodov, prečo by ste nielen doma mali cvičiť so švihadlom

Priestory malého bytu dávajú len minimálne možnosti na domáci tréning. Napriek tomu existuje zopár pomôcok, ktoré vám aj z miniatúrneho bytu dokážu spraviť malé fitko. Veľmi obľúbenou pomôckou pre využitie doma i vonku je obyčajné švihadlo. Zaspomínajte si na detstvo, zabavte sa a precvičte si svaly vďaka skladnému švihadlu.

Pomôcka nielen pre ženy

Muži si na domáce cvičenie často kúpia činky sety a majú o starosti postarané. Švihadlo ignorujú alebo si myslia, že táto pomôcka je len pre ženy. Viete však, že skákanie cez švihadlo do svojich tréningov zapájajú mnohí známi športovci? Skákanie cez švihalo je obľúbené medzi boxermi, ale tiež medzi kulturistami. Švihadlo využívajú pri rozcvičke alebo na trénovanie dynamiky a koordinácie. Napriek tomu je cvičenie so švihadlom ešte stále doménou žien.

Čo všetko znamená pre vaše telo skákanie cez švihadlo?

1. Rýchle chudnutie a spaľovanie

Skákanie cez švihadlo je jedným z najviac efektívnych cvičení na chudnutie. Desať minút skákania sa vyrovná pol hodine behu. Preto vyskúšajte vymeniť stepper či cyklotrenažér za švihadlo a kilogramy pôjdu veľmi rýchlo dole.

2. Zvyšovanie kondície

Dynamické skákanie vám pomôže zvýšiť kondíciu. Zlepší sa vaše dýchanie, podporíte lepšiu činnosť srdca, znížite krvný tlak a cholesterol. Skákanie je perfektným pohybom, ktorý vás pripraví na iné druhy tréningu, pocítite obrat k lepšiemu v oblasti výdrže a koordinácie tela.

3. Ideálny tréning pre nohy a stred tela

Vďaka skákaniu cez švihadlo nemusíte robiť stovky brušákov alebo drepov. Pri skákaní sa do pohybu zapájajú a posilňujú svaly na nohách, brušné svaly a zabrať dostane aj váš zadoček. Prakticky celé nohy sa vyformujú, pretože skákanie buduje lýtka i stehná.

4. Budovanie pevnosti kostí

Oproti behaniu je skákanie cez švihadlo oveľa viac bezpečnejšie a prínosnejšie pre vaše kosti. Nemusíte sa obávať zranení kĺbov. Je to vďaka tomu, že pri zoskoku dopadáte na obe nohy a nedávate zabrať len jednej tak, ako pri behu. Z dlhodobého hľadiska znamená skákanie cez švihadlo tréning pre pevnosť vašich kostí.

5. Zabáva a odbúranie stresu

Skákanie cez švihadlo je zábavné. Môžete si vymyslieť nové triky a skoky. Vďaka výbušnému tréningu sa odreagujete a zhodíte zo seba stres. Švihadlo môžete zapojiť prakticky do akéhokoľvek tréningu, do kardia, HIIT tréningu i ako rozcvičku pred posilňovaním. Skákať môžete doma i vonku. Hľadáte ideálne švihadlo? Kliknite na stránky inSPORTline, kde nájdete klasické i inteligentné švihadlá. Za pár eur sa dostanete k športovej pomôcke, ktorá zmení každý váš tréning na hru.