TOP 5 tipov, ako vybrať správny smoothie mixér

0
1716
smoothie

Veľa zelene = veľa zdravia. Platí to odjakživa a so zeleným smoothie to je úplne na dosah. Stačí otvoriť knihu plnú receptov, rozmixovať suroviny v správnom mixéri a naliať si do pohára zdravie. Zelené nápoje majú množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie, imunitu, pomáhajú schudnúť a ovplyvňujú aj našu psychiku. Potrebujete iba zeleninu, ovocie a dobrý mixér. Aký si vybrať? Čo by mal obsahovať?

Zelené smoothie si môžete mixovať klasickým alebo ponorným mixérom, no ak ho chcete piť častejšie, tieto prístroje nie sú vhodné. Rozdrobia totiž ovocie a zelené listy rastlín nedostatočne a preto sa cenné obsahové látky prísad nerozptýlia optimálne a smoothie trávenie viac zaťaží. Z knihy Zelené smoothie – zdravie z mixéra sme vybrali základné tipy, ako si vyberať správny smoothie mixér.

5 TIPOV, ako si vybrať správny smoothie mixér

  1. Musí byť výkonný, aby dokázal rozomlieť stopky, hlúby, šupky a jadrá, dokonca aj kôstky avokáda. Napríklad smoothie maker Concept je vhodný aj na drvenie ľadu, čo oceníte práve v týchto horúcich dňoch (môžete si pripraviť ľadovú triešť alebo ľadovú kávu).
  2. Dôležitý je dobre priliehajúci piest. Čím menej vody pri recepte použijete a o čo neposlušnejšie sa obsah mixéra správa, o to viac budete potrebovať piest, ktorý obsah nádoby zatlačí dole k nožom. Presvedčte sa tiež, či má mixér integrovanú poistku a protišmykové nožičky.
  3. Dávajte si pri nákupe pozor, aby váš mixér mal praktický piest na zatláčanie surovín, ktorý sa dá špeciálnym otvorom vo veku (v prípade potreby uzatvárateľným) zasunúť do mixovacej nádoby.
  4. Vhodné je, aby sa mixovacia nádoba a všetky nadstavce dali umývať aj v umývačke riadu. Myslite aj na jednoduchú údržbu a čistenie. Ak pribalí výrobca mixovaciu nádobu navyše, je to len plus (ako je to pri smoothie mixéri Concept).
  5. Vysokovýkonné mixéry majú z bezpečnostných dôvodov mixovaciu nádobu z tvrdého plastu a nie zo skla. Z času na čas sa môže stať, že v nádobe prehliadnete napríklad kovovú lyžicu a prístroj zapnete. Rozbité úlomky skla by mohli spôsobiť úraz. Navyše veľká sklená nádoba by po naplnení bola veľmi ťažká.
    Všímajte si aj to, či je nádoba označená symbolom BPA-free (neobsahuje bisfenol A), čo medzičasom platí pre takmer všetky modely mixérov, dodávajú autori knihy Zelené smoothie – zdravie z mixéra.