TOP 5 najpredávanejších kníh z vydavateľstva IKAR tohto leta

0
750
Inferno a Dan Brown

Patríte medzi tých, ktorým niečo hovorí vôňa novej knihy a nedokážu im ju nahradiť čítačky, či film? Azda nepohrdnete rebríčkom najpredávanejších kníh z vydavateľstva IKAR počas tohto leta. Čísla pritom vychádzajú aj z internetového obchodu bux.sk, ktorý patrí vydavateľstvu. Na prvé miesta sa dostáva najmä vďaka predobjednávkam novinka inferno, v poradí ako piata najpredávanejšia.

  1. Inferno – Peklo (Dan Brown): Dan Brown, autor Anjelov a Démonov, ako aj Da Vinciho kódu, stále nespí na vavrínoch. Hoci kniha vyšla len minulý týždeň, predpredaj prekonal všetky očakávania a bez problémov porazil všetky ostatné knihy; napokon, kniha sa drží v mnohých rebríčkoch na prvom mieste, čo pri hite roka ani nie je prekvapujúce.
  2. Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Jonas Jonasson): svetový bestseller s neobyčajným názvom chytil aj Slovákov a toto je jedna z kníh, ktorá má takmer výlučne pozitívne komentáre a recenzie
  3. Prízraky (Jo Nesbo): Nesbo je v posledných dvoch rokoch absolútna hviezda na Slovensku, jeho Snehuliak dosiahol 25.000 predaných výtlačkov, čo je výnimočné číslo. Rovnako Pancierové srdce láme rekordy a najnovšie Prízraky sa míňajú ako teplé rožky. O popularite severskej detektívky svedčí aj nový portál pre milovníkov mrazivých príbehov www.severskekrimi.sk.
  4. Predtým ako som ťa poznala (Jojo Moyesová): kniha vychádzajúca v Edícii Svetový bestseller, je mimoriadne dojímavý a silný príbeh o mladíkovi, ktorý po autonehode stráca svoj život: zrazu je imobilný, nedokáže robiť nič, čo robil predtým. Uvažuje o samovražde, až do jeho života vstúpi žena… zvláštna žena…
  5. Zoznam zákazov (Koethi Zanova): Zoznam zákazov je jedna z kníh,ktorá si robí reklamu sama. Ide o psychologický triler, veľmi čítavý, ktorého základom je skvelý príbeh o dvoch dievčatách – vysokoškoláčkach, ktoré si písali zoznam zákazov. Na zozname pritom uvádzali tie veci, ktorým sa majú vyhýbať a ktoré sú tabu. Raz však porušia jeden zo zákazov a dôsledky sú tragické.